Вече мога да се похваля с покоряването на 2км преход на самолета без никакви смущения в картина или управление.Попаднах на този сайт http://www.rangevideo.com/index.php?...roducts_id=245 в който има и препоръчват за модул ФРИСКАЙ този усилвател.Казах си айде за пследен път се пробвам на тази честота с усилватели и подобни.Но този път сложих стабилизатори на напрежение 6 волта за усилвателя ,и стабилизатор 12 волта за апаратурата,и 4 клетъчна батерия 4000 милиампера за захранване на туй чудо ,понеже от опит с предния усилвател се установи че сигнала силно се редуцира когато напрежението падне под указаното от производителя.Апаратурата стана доста тежка ,но това бледнее пред резултатите които даде.На 100 метра височина-2км дистанция без проблем,утре ще има и клип с телеметрия и повече снимки.С този усилвател от сайта който е по горе е изпробван полет на около 10 км,

,но до колко ще издържи при мен ще проверя като ми пристигне стабилизацията която дава възможност при загуба на сигнал самолета да не цопне а да се прибере обратно.И по всички закони на Мърфи обаче още ми се бави платката.