Визуализирани са от 1 до 10 от общо 16

Тема: Предаватели, мощности, антени, диаграми на насоченост, минимизация на смущенията

Threaded View

  1. #7
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    Днес направих някои проби с разполагането на видео предавателя на различни места по самолета с цел по слабо заглушаване на сигнала за управлението.Първо сложих антената на видео предавателя на опашката възможно най-далече от приемника ,но там не се оказа най удачнното място ,още на 1,5 км взе да писука модула ,че губи сигнала,после преместих антената на крилото и там поне засега от няколко полета не ми е изпискал модула



    този тип антена ми дава много по-добри резултати от оригиналната му антена.
    долу на земята съм с пач антена,която ми дава коридор поне така досега по мои наблюдения около 500метра

    предвидил съм да следи самолета ,но в тази насока засега бавно напредвам понеже импровизирам със стойката и задвижването.... а тука пак снимка, малко по-ясна на едно- килограмовата хапартура
    видеото сега се конвертира после в тубата и тук.Направи ми впечатлени каква разлика има в полета когато самолета е без монтирани на крилата странични стабилизатори ,после в клипа ще се види как се клати и лети доста по нестабилно
    ...Eто и клипа
    Последна редакция от danikronos; 23.03.2012 на 18:56.
    Даниел Георгиев

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен