+ Ново Мнение
Страница 6 от 9
ПърваПърва ... 2 3 4 5 6 7 8 9 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 51 до 60 от общо 83

Тема: Увеличаване на обхвата на апаратурата

  1. #51
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    По случая със 6-каналния приемник по т.6 и т.7 - решихме първо да изпробваме приемника без сателит и след това със сателит. Без сателит всичко си беше наред - работеше си нормално и даде разстояния, съизмерими с останалите приемници. Всичко се обърка когато сложихме сателитен приемник. Разстоянията вместо да се подобрят се влошиха, при това тотално. Сменяхме сателитния приемник - същата работа. Сменяхме оригиналния приемник - същата работа.

    Явно слагането на сателитен приемник тотално объркваше софтуера на основния приемник. Нещо повече. Наблюдавахме ситуация, при която светодиода на сателитния приемник си свети, но въпреки това сервото не се движи. Тоест основния приемник не се съобразява със сигнала от сателитния. Наблюдавахме и другата ситуация - на основния приемник светодиода си свети, но сервото пак не се управлява. Това според мене си е шашкане на софтуера. Наблюдавахме и третата ситуация - светят диодите както на основния, така и на сателитния приемник, но сервото пак не се движи. А бе пълна бъгня.

    Независимо от много лошите резултати със сателитния приемник в режим Range Test, при пълна мощност на сигнала пак си наблюдавахме обхват над 200 метра.

    Изводите от всичко написано до момента са следните:
    1. ParkFlayer приемниците имат гарантиран минимален обхват от 200 метра, но не се знае дали максималния стига до 300 метра.
    2. Приемника по т.6 не е съвместим със сателитните примници, независимо от това, че има предвидена букса за сателитни приемници.
    Росимир Матеев

  2. #52
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    А ето и резултатите на няколко от така наречените Full Range приемници:

    1. OrangeRx R710 + 1 x Satellite R100 - 100m (160m) - http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...Failsafe_.html
    2. OrangeRx R910 + 2 x Satellite R100 - 46m (64m) - http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...inPort_Rx.html
    3. Spectrum AR6200 + Spectrum Satellite - 44m (66m)
    4. JR RD921 + 1 x Satellite EA101 - 200m+ (явно е повече, но стигнахме до оградата и няма как да проверим точните метри)

    Явно най-голям обхват има оригиналния приемник JR RD921. Тoзи приемник пристига с всяка една апаратура на JR. Ако коефициента в режим Range Test e 10, то това означава, че обхвата е минимум 2000 метра. На второ място е OrangeRx R710 с минимален обхват от 1000 метра.

    Неочаквано лоши резултати имат приемниците по т. 2 и т.3. Въпреки техните претенции за Full Range, тези приемници със зор дават гарантиран обхват от 440-460 метра. Е все пак са по-добри от Park Flyer приемниците, но с малко. До вчера аз си мислех, че Full Range е минимум 1 километър, но явно това не е така. Просто човек трябва да внимава и на всеки един нов модел да си направи Range тестове, защото да не се окаже, че с лошо разположение на приемника в модела допълнително е накъсил и без това малкия обхват.

    ИЗВОДИ:
    1. От всички фалшификати на HobbyKing най-добър е OrangeRx R710 с обхват от поне 1000 метра.
    2. Най-добър приемник за FPV е оригиналния JR приемник RD921 с обхват от поне 2000 метра. Слагането на 1-2 W усилвател на апаратурата ще увеличи този обхват до 6-7 km. Слагането на въртяща се наземна плоска антена с 8 dBi ще увеличат обхвата до 15-20 km. А ако антената е 18 dBi Yagi, то тогава обхвата може да достигне до 40-50 km. Това е и абсолютния максимум за 2.4GHz управление.
    Росимир Матеев

  3. #53
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Между другото вчера към 7 часа вечерта, малко след като разбрах, че OrangeRx R710 е най-добрия HobbyKing приемник, седнах на компютъра и се опитах да направя поръчка за 10 броя. Сайта веднага ме отряза и ми разреши само 5 броя. Повече не можело в една поръчка. Както и да е. Поръчката не я потвърдих веднага, защото мислех да я допълня с разни други необходими дреболии. Сега (10 часа по-късно) започнах да дооформям поръчката и о ужас - OrangeRx R710 приемниците вече са в BackOrder.

    Та поредния извод:
    Ако видите нещо ценно в HobbyKing - грабвайте го на секундата и не се замисляйте, защото не се знае след 1 час дали ще го има.

    Явно и други хора по света са разбрали, че OrangeRx R710 е много добър и го разграбват веднага, щом се появи.
    Росимир Матеев

  4. #54
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    Не е ли най добре да се пробва в полет обхвата,докато изгуби сигнал после нали управлението засича загуба на сигнал и се пуска функциата GO TO HOME или RETURN TO HOME както е при мен ,и ще се види реално каква е дистанцията.Аз обаче за съжаление нямам стабилизация на самолета за да пробвам тази функция ,ако някой има от пловдив да пише да се обединим за тестовете.
    Даниел Георгиев

  5. #55
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Може и така, но е доста по-сложно. Аз загубих един пълен ден за моите експерименти, какво остава ако си бях играл всеки един приемник да го монтирам на модел и да го литкам.

    Между другото искам да кажа за моите замервания - те са такива, каквито са, и резултатите са такива, каквито е определила обстановката. Става въпрос за това, че по земята имаше сняг и почвата беше влажна. Това предопределя завишаване на вихровите токове и на количеството енергия, което се губи в земята по пътя на радиовълните. Тоест ако същите експерименти ги направя през лятото при суха почва, вероятно ще имам доста по-добри резултати.
    Росимир Матеев

  6. #56
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Още по правилно е да се следи нивото на RSSI сигнала на приемника...

  7. #57
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    ...... но дори и тогава трябва все пак да знаеш кое ниво е добро и кое - опасно. Това е така защото различните приемници по различен начин формират RSSI напрежението - някои го правят линейно а други - логаритмично. А има и такива, които го реверсират.
    Росимир Матеев

  8. #58
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    за RSSI сигнала щях да го изкарвам на дисплея на телеметрията но Анатоли ме разубеди и според негово наблюдение прекалено бързо скача сигнала от да кажем няколко черти по скала и извднъж до състояние на минимум и докато се реагира пак се получава добър сигнал общо взето ще ме шашка само така като изчезва и се появява.

    ааа сега се сетих ,пробвайте същите тези приемници но до тях с включен видео предавател за да видим кой става за целите на ФПВ-то
    За сега аз мога да кажа че модула на апаратура търниджи 9 съвместно с видео на 1040 мегахерца дори с филтър не става за ФПВ виж без видео си кара чудесно до де ми видят очите
    Даниел Георгиев

  9. #59
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by danikronos View Post
    за RSSI сигнала щях да го изкарвам на дисплея на телеметрията но Анатоли ме разубеди и според негово наблюдение прекалено бързо скача сигнала от да кажем няколко черти по скала и извднъж до състояние на минимум и докато се реагира пак се получава добър сигнал общо взето ще ме шашка само така като изчезва и се появява.

    ааа сега се сетих ,пробвайте същите тези приемници но до тях с включен видео предавател за да видим кой става за целите на ФПВ-тою
    За сега аз мога да кажа че модула на апаратура търниджи 9 с съвместно с видео на 1040 мегахерца дори с филтър не става за ФПВ виж без видео си кара чудесно до де ми видят очите
    Така е, бях обеснил в един мой предишен постинг защо, но това представлява най точния начин за определяне на нивото на сигнала с които се облъчва антената на приемника, това ,че се появява , узчезва , намалява се или се усилва за кратко не е проблем при тези дължини на вълните а и да не забравяме че системата за управление е достатачно инерционна а и приемниците са умни изчакват малко на последните позиций и чак тогава пускат фал сейфа...

  10. #60
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Може и така, но е доста по-сложно. Аз загубих един пълен ден за моите експерименти, какво остава ако си бях играл всеки един приемник да го монтирам на модел и да го литкам.

    Между другото искам да кажа за моите замервания - те са такива, каквито са, и резултатите са такива, каквито е определила обстановката. Става въпрос за това, че по земята имаше сняг и почвата беше влажна. Това предопределя завишаване на вихровите токове и на количеството енергия, което се губи в земята по пътя на радиовълните. Тоест ако същите експерименти ги направя през лятото при суха почва, вероятно ще имам доста по-добри резултати.
    Матеев , как мислиш ако земята е влажна обхвата увеличава ли се или се намалява?

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен