+ Ново Мнение
Страница 5 от 9
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 41 до 50 от общо 83

Тема: Увеличаване на обхвата на апаратурата

  1. #41
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    днес ще ти я сметнаако искаш даже мога да ти изрежа медните плочки (остана малко ламарина а трудно се намира)....
    Последна редакция от ПАЦО; 24.12.2011 на 09:45.

  2. #42
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Заповядай и весели празници!!!!!

    изрязаните триъгълничета по ъглите определят поляризацията на антената , в този случай става на въпрос за хоризонтална поляризация, двете плочи се дистанцират на изолационни подложки от тефлон или друг добър изолатор залепен с СА или полиуретаново лепило аз лично ползвах парчета от вътрешната изолация на дебел коаксиален кабел но мисля , че и с парченца депрон ще стане, от централното жило на конектора се прави извод с 1,2мм меден проводник , вкарва се в отвора на горната плоча и директно се запоява
    Последна редакция от ПАЦО; 24.12.2011 на 09:49.

  3. #43
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by danikronos View Post
    3-ти канал на тези комплекти http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...AL_520TVL.html или това е 1040мегахерца
    Аз също мисля да заложа на този комплект, само че мисля да ползвам по-добра камера със 600 или дори със 700 TV линии.

    За наземна антена ще ползвам HG908P-SM.
    Може да се купи от тука: http://www.readymaderc.com/store/ind...products_id=51
    или директно от производителя: http://www.l-com.com/productfamily.aspx?id=6137

    Въобще този производител има страхотни антени за всякакви честоти. Децибелите, които пише, са верни, за разлика от Hobby King, който лъже като дърта циганка и 8-децибелови антени ги пише че са 14 dBi.

    Също така трябва да се сложи и Low Pass филтър: http://www.readymaderc.com/store/ind...roducts_id=493
    Росимир Матеев

  4. #44
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    ee братле цена нямаш,благодаря ти,благодаря и за предложението и за ламарината,ама тука имам една поцинкована ламарина мисля да пробвам с нея ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ ПРИЯТЕЛИ

    аз съм взел този филтър http://www.rangevideo.com/index.php?...roducts_id=261 за него Анатоли каза че бил добър и режел хармониците като турчин на сюнет понеже моите железа са там на операционната и изследванията сочат че нашите усилватели от 2 вата всъщтност са от около 1 ват а комплекта на хоби кинга за видеото е 1,18 вата а не както го дават 1,5вата
    Даниел Георгиев

  5. #45
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by danikronos View Post
    ee братле цена нямаш,благодаря ти,благодаря и за предложението и за ламарината,ама тука имам една поцинкована ламарина мисля да пробвам с нея ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ ПРИЯТЕЛИ

    аз съм взел този филтър http://www.rangevideo.com/index.php?...roducts_id=261 за него Анатоли каза че бил добър и режел хармониците като турчин на сюнет понеже моите железа са там на операционната и изследванията сочат че нашите усилватели от 2 вата всъщтност са от около 1 ват а комплекта на хоби кинга за видеото е 1,18 вата а не както го дават 1,5вата
    Значи познах все пак,мощноста може малко да варира около изчислената защото зависи от настройката в дадения клас , аз ти я смятах за горнта част на клас С където качеството е малко по голямо тоест изкривяванията по малки и съм смятал с филтър за хармониците който веднага ще доведе до падане на мощноста излъчванa от антената!!!Тоест като сложиш сюнетиращия филтър на изхода ще получиш това дето ти го бях сметнал(филтъра може да даде пад от около 3dB ,или поне с толкова се дефинира областа на пропускане а колегата Матеев ще обясни какво значи това в отношение на мощности например)!
    Последна редакция от ПАЦО; 25.12.2011 на 13:31.

  6. #46
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    А да, и да ти кажа ,че поцинкованата ламарина е само за улуци!!! Колкото по голяма е проводимоста толкова са по малки загубите в самата антена и толкова по ефективна е тя, воените антени са от сребро или поне посребрени.Защо ли?!!!!!!

  7. #47
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    има тук в пловдив в магазините за електроника плоскости за платки те са медни мисля,те ще станат ли?
    Даниел Георгиев

  8. #48
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Дай си адреса и ще ти пратя подарък за Коледа

  9. #49
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Днес седнах и направих редица тестове, свързани с обхвата на управление при различни видове приемници (каквито имах). Апаратурата ми е JR/Spectrum DSX9. Опитната постановка е следната - в единия край на на едно еднометрово парче балса са залепени приемник, сервомашинка, BEC и батерия. Антенките на приемника (и на сателитите, ако ги има) са разположени правилно под прав ъгъл, като целта е да се завземат колкото се може повече перпендикулярни посоки. Един човек държи парчето балса над главата си или встрани от него, за имат радиовълните пряка видимост. Човека се отдалечава от апаратурата и върти балсата в трите посоки, като едновременно с това наблюдава сервомашинката и светодиода на приемника.

    Измерват се две разстояния:
    - Най-лошото - това е разстоянието, при което поне в една от посоките заповат проблемите с приемането.
    - Най-доброто - това е разстоянието, при което започват проблеми в приемането дори и в най-добрата посока.

    Разстоянията се измерват в режим на апаратурата Range Test - тоест натиснат е бутона отзад. Докато единия човек се отдалечава, другия непрекъснато клати сервомашинката (стика на апаратурата).
    Росимир Матеев

  10. #50
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Нарочно се измерват две разстояния - първото е сигурното разстояние, при което имапълен контрол върху модела, независимо от неговата ориентация. Второто разстояние дефакто може да бъде обявено като подвеждащо разстояние. Тоест модела си лети, отдалечава се и създава впечатлението, че всичко е наред с обхвата. И след това при най-малкия опит модела да завия нанякъде и обхвата се губи и модела се крашва. Danicronos има такъв клип.

    Та ето и резултатите от измерването. Първата цифра е сигурното разстояние в метри, а втората - подвеждащото:

    1. HobbyKing OrangeRx R410 - 22m (30m) - http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...Receiver_.html
    2. AR6100E гола платка - 16m (20m) - По рано се продаваше в HobbyKing. Вече го няма в номенклатурата. Платката е точно копие на оригинала.
    3. AR6110E гола платка - 17m (23m) - По рано се продаваше в HobbyKing. Вече го няма в номенклатурата. Платката е точно копие на оригинала.
    4. AR6100Е в кутийка - 19m (29m) - Продават се в eBay за 19-20$. Това е китайско копие, неотличимо на външен и вътрешен вид от оригинала.
    5. AR6100 в кутийка - 20m (47m) - Продават се в eBay за 19-20$. Това е китайско копие, неотличимо на външен и вътрешен вид от оригинала.
    6. HobbyKing OrangeRx R610 - 17m (32m) - http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...Sat_Port_.html
    7. HobbyKing OrangeRx R610 + R100 satellite receiver - 5 (8) - http://www.hobbyking.com/hobbyking/s..._Receiver.html

    Тука разстоянията са в червено, защото цифрите са шокиращи. С изключение на тази ситуация при всички останали имаме сигурно разстояние от 17 до 22 метра. Въпросът е колко метра е реалният обхват. За да научим това трябва да сме наясно каква мощност излъчва апаратурата в режим Range Test. Ако е 100 пъти по-малко, то това означава, че обхвата е редуциран 10 пъти. Ако е 1000 пъти по-малко, значи обхвата е редуциран 33 пъти. Това са двете потенциални цифри, но коя от тях е вярната аз не знам. Може би ако ПАЦО или Анатоли надникнат в апаратурата и видят какъв е делителя или пък ако се опитат да премерят напрегнатостта на полето, тогава ще знаем повече.

    Аз се опитах да оценя тази цифра по друг начин. На приемници с номера 1 и 7 освен краткия обхват се опитах да премеря пълния обхват (без да е натиснат бутона). Идеята беше да си изясня какъв е коефициента на редуциране при натиснат бутон. Получиха се следните резултати:
    - За приемника по т.1 - 200 метра + 1 стена (200 метра + 3 стени)
    - За приемника по т.7 - на 200 метра + 1 тяло на човек и продължава да работи безпогрешно. За съжаление над 200 м нямаше как да проверим.
    От първия тест се създава впечатление че коефициента на редуциране е 10, а от втория че е 33. Продължавам да се чудя кое от двете е вярно.
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен