+ Ново Мнение
Страница 2 от 9
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 83

Тема: Увеличаване на обхвата на апаратурата

  1. #11
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Тия мощности при какво захранване ги дефинират?


    Това върви в комплекта и захранва предавателя:



    А това е целия комплект, който имам:




    Ето по-отблизо:


    Корпусите са МЕТАЛНИ ОТЛИВКИ. Единствената пластмаса е по антените...

    Отвътре нещата изглеждат също толкова солидно - метална шармовка на всеки кабел и метална капсула върху платката. Самата платка е наполовина на кутията.


    Въпреки 400-метровата дистанция, която пише на кутията, аз съм правил успешни проби на над 8км. Тепетата на Пловдив ги знаеш... Е, плясвам там предавателя и целият град гледа каквото му пусна.
    Георги Русинов

  2. #12
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Не искам да те разочаровам но при 9 волта захранване на антенен товар 50 ома няма мощност 2вата, лъжат че пушек се дига...,но важното е че вършат работа на полето дето няма смущения и има пряка видимост...
    Последна редакция от ПАЦО; 20.12.2011 на 16:52.

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Не знам дали става дума за консумация или мощност в антената. Всеки случай не е това, което ме интересува.
    По-важното е, че системата работи та пушек се вдига.
    Георги Русинов

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    На всички честоти се прави такаСпоред мен най важно е антената да е добра и настроена добре, с добра антена и с малка мощност може да се обилоли света, при калпава и не добре съгласувана антена и с 2 вата няма да стигнеш на километър да не говорим ,че вероятноста да прегрее стапалото е огромна....Полевака на входа на приемника е клсика в жанра, вика му се линеен усилвател но за съжаление е неудачно решение при FPV-то заради близко разположената мощност на видео канала...
    идеята ми тук е че мегахерците и гигахерците са "разделени" с "екран". дори и едно парче станиол да е но да отреже отдолу малко диаграмата на излъчване на гигахерцовата антена. Та горе на самолета изправена стои гигахерцовата антена а отдолу е мегахерцовата. за полевака го казах като жаргон..... като усилвателно стъпало. Ясно ми е че най добрия усилвател е антената..... За другото за което говориш просто ми е до болка познато.
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

  5. #15
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by нико View Post
    идеята ми тук е че мегахерците и гигахерците са "разделени" с "екран". дори и едно парче станиол да е но да отреже отдолу малко диаграмата на излъчване на гигахерцовата антена. Та горе на самолета изправена стои гигахерцовата антена а отдолу е мегахерцовата. за полевака го казах като жаргон..... като усилвателно стъпало. Ясно ми е че най добрия усилвател е антената..... За другото за което говориш просто ми е до болка познато.
    Станиол? До предавателната антена?Близко?Стига бе....ТВЧ, Фуко?Насоченост на антената?Загуби?Вторично излъчване ?Стоящи вълни с дефазация 180градуса?

  6. #16
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Дали наистина това е така?

    Ясно е, че ще има някакво отражение, което ще поизкриви малко диаграмата на насочесност. Ясно е и че ще има някакви вихрови токове, които ще отнемат част от енергията на излъчването. Но нали точно това е идеята - в дадено направление да глътнем или отразим излъчената енергия с цел да създадем някаква "мъртва зона", в която да разположим приемника на 2.4 GHz.

    Така или иначе такива "мъртви зони" се получават автоматично поради факта, че в модела има достатъчно метални и/или карбонови части. Та нали самата електроника на предавателя е затворена в метална кутийка, намираща се на 1 сантиметър от антената.

    Според мене има много хляб в идеята за изкуствен екран в дадено направление, и скриване на приемника на 2.4 GHz в мъртвата зона на този екран. Аз лично смятам да поекспериментирам. Например двата приемника на 2.4 GHz и предавателя на 900 MHz да са разположени в равностранен триъгълник. Екраните ще са разположени между предавателя и всеки един от приемниците, като се слагат да са по-близо до приемниците. От гледна точка на предавателя на 900MHz и двата приемника са скрити зад екрани, а от гледна точка на пилота на земята има видимост и към двата приемника.
    Росимир Матеев

  7. #17
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Матеев, моля те недей,всъщност направи прост експеримент, включи КСВ метър към антената и доближи раката си на няколко сантиметра и наблюдавай стрелката, а сега опитай с пърче алуминиево фолио ,замасено....Момччета , някой знае ли кога проникването между две антени е минимално?Дли когато са една срещу друга или когато са екранирани или може би.....

  8. #18
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Станиол? До предавателната антена?Близко?Стига бе....ТВЧ, Фуко?Насоченост на антената?Загуби?Вторично излъчване ?Стоящи вълни с дефазация 180градуса?
    щото пък не си виждал антена за гсм или радиостанция сложена отгоре на автомобил. Това е просто пример http://mallbg.com/антена-ZYXEL-ZYAIR...ена_27400.html http://wlan-antena.pazaruvaj.com/tp-...4/galeria.html
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

  9. #19
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Хайде да подскажа, вземаме антената правим прост детектор с два шотки диода и кондензаторче100-на нано фарада а дригия край пускаме като противовес паралелно на кондензаторчето скачаме стрелково микроамперметърче .... пускаме предавателя и обикаляме около антената му като търсим минимално проникване тоест минимално отклонение на стрелката...е те това е нашето място!!! А аз ще позная къде е

  10. #20
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by нико View Post
    щото пък не си виждал антена за гсм или радиостанция сложена отгоре на автомобил. Това е просто пример http://mallbg.com/антена-ZYXEL-ZYAIR...ена_27400.html http://wlan-antena.pazaruvaj.com/tp-...4/galeria.html
    Коллега колата е на земята И ОТ ГЛЕДНА ТОЧКА НА АНТЕНАТА ТЯ НЕ СЪЩЕСТВУВА СЛИВА СЕ СЪС СРЕДАТА , КАКТО И ТИ НЯМА ДА ЗАБЕЛЕЖИШ ЕДНО ЗЪРНО В ХАМБАР С ПШЕНИЦА !!!!!
    Апропо: страхотни антени!!!за каква честота са? или работят за всички?Съдейки по производителя.....

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен