+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 41

Тема: Кой е най-добрия начин за продажба на собствени разработки?

Threaded View

  1. #1
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Трябваше с това да започнеш. При така създадената ситуация най-добрия начин за продажба е да получиш съдействието от собственика на другия форум и там на неговите страници да започне обсъждането и популяризирането на твоя продукт. И естествено продукта ти да се продава по вече съществуващите канали на другия сайт.

    И естествено ще трябва да делиш печалбата със съществуващите собственици на сайта, фоума и електронните магазини.

    В случая ти не създаваш конкурентен продукт, а взаимодопълващ се с оригинала. Ако и собственика на оригинала мисли така, значи нямаш никакви проблеми.
    Росимир Матеев

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Да, абсолютно. Има пълно взаимодействие и подкрепа от "създателя". Дори идеята за запълването на зейналата дупка на пазара от липсата на UDB3 беше негова. Аз още в началото на темата за автопилотите споменах, че не преоткривам топлата вода, а стъпвам на вече утвърдено изделие.
    По отношение на това да раздам малко безплатни мостри за тестове....едва ли ще успея да финансирам голямо количество, но да кажем на "символична" цена със сигурност ще разпратя на бета тестери определено количество.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Аз съм първия кандидат за бета-тестер. Не ми е чак толкова важно дали ще искаш пари или не, по-скоро ме вълнува дали има някаква документация.

    Напоследък дотолкова съм хлътнал с това FPV, че чак не мога да заспя, докато не си купя поредния предавател или антена. Автопилота определено е нещо, което доста ме вълнува. Все пак основния въпрос за мене е какво ще стане когато модела загуби сигнал. А то е ясно, че рано или късно модела ми ще загуби сигнал. Ръцете ми ще ме сърбят да пробвам обхвата и явно често ще се налага някой автопилот да завръща модела у дома.

    В момента усилено изучавам (само на теория) ArduPilot и се чудя дали да заложа на него. Вижда ми се много сложен. Аз се нуждая от нещо по-просто - да може да управлява модела и при загуба на сигнал да го завръща към мене, като преди това набере някаква височина. Ако твоето е нещо такова ще е супер.
    Росимир Матеев

  4. #4
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Дай някой линк, за да разгледам оригинала, и после разкажи накратко за твоята версия.
    Росимир Матеев

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Ето го оригинала - http://code.google.com/p/gentlenav/
    На снимката е показана 4-та версия.
    Ето и линк към 3-та версия - http://diydrones.com/page/uav-devboard
    По принцип е Open Project. Хардуера и софтуера са free.
    И...линк към моя клонинг - http://modelist.bg/showthread.php?t=...ull=1#post9557
    Разликите:
    Версия 3-та ( UDB3 ) ползва IXZ500 жироскопи и MAA7260 акселерометър.
    Версия 4-та ( UDB4 ) ползва IDG500+ISZ500 жироскопи ( Invensense ) и акселерометър МАА7361L.
    Моята версия ARSOW UDB ползва жироскопите и акселерометъра на 4-та версия, тежи 11 грама и е с 50% по-малка площ от предците си. За цената да не говорим....
    И трите версии могат да бъдат програмирани, при загуба на сигнала да върнат самолета над точката на излитане с опции за зададена височина и опция с изгасен/изключен двигател.
    Днес съм седнал и спретвам опитна постановка със сервомашинки ( имитация на самолет ), за да направя филмче.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Като за начало едно добре направено показно филмче, което да пуснеш из форуми или като тийзър в сайта си, би било отлична идея! На мен колкото и да ми обясняваш предимствата и изобщо функциите на продукта си, аз едва ли ще разбера нещо. Но ако ми покажеш нагледно, приятно за окото... съм твоят втори клиент (щото се очертава Матеев да е първия )

    Виж Хобиситито в началната страница какви филмчета са направили... направо ти иде да купиш FPV-то им. Даже се се изгъбаркали със закачка - момчето губи равновесие и пада, зашеменето от картинката...
    Георги Русинов

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Здравейте момци,
    Започнах разработката на сайта. Ще е тип wordpress. Може ли да ви помоля за нещо непривично - да ми помогнете за избор на име ?
    Ето няколко от идеите, които ми хрумват на първо четене:
    - adrones.com ( от arsov drones );
    - arsovdrones.com;
    - arsovuav.com;
    - arsovtech.com;
    За сега тези имена са свободни.
    Благодаря предварително
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  8. #8
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Успех в начинанието!!!
    Аз лично съм тествал най първия вариянт на платката на Ники с объркания жироскоп (за около 10 мин го оправих е има една,две жици на напрекиа ама не пречи)и мога да гарантирам ,че работи, несъм го слагал на модел но мисля ,че няма да има проблем!!!
    Относно търговската част мисля , че може да се получи но все пак да не забравяме ,че проекта е чужд и не е лошо първо да се получи черно на бяло съгласие за съвместна търговсака дейност за да не се получи някое недоразумение все пак в основата си софтуера и схемотехниката към изделието са свободни и с нетърговска цел !!!!
    Последна редакция от ПАЦО; 14.12.2011 на 21:36.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    ....Относно търговската част мисля , че може да се получи но все пак да не забравяме ,че проекта е чужд и не е лошо първо да се получи черно на бяло съгласие за съвместна търговсака дейност за да не се получи някое недоразумение все пак в основата си софтуера и схемотехниката към изделието са свободни и с нетърговска цел !!!!
    Вече я получих ( благословията ) ... лично от създателя на MatrixPilot фърмуера и UDB железата - William Premerlani
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  10. #10
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Действай тогава, ние сме с теб!!!

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен