Докато пишех втория постинг видях, че си ми отговорил на първия. Съжалявам че започнах с уроците по маркетинг, но въпроса ти е зададен толкова наивно, че веднага си личи че не си много наясно как се продава такъв продукт. Нещата с продажбите са толкова сложни и всеобхватни, че това, което питаш, въобще не стои на дневен ред. Спирам да пиша това, което мислех да ти дам като препоръки. Извинявам се, ако с нещо съм те засегнал.

Ще ти кажа нещо весело - Аз пък притежавам най-добрата и най-бързата база данни в света, написана от един-двама гении в моята фирма СТС Софт АД. До момента в нея съм вложил половин милион евро. Базата я пиша от 10 години и се опитвам да продам някой друг лиценз от 2 години. До момента не съм продал нито един лиценз и не съм получил като приход нито една стотинка.
http://stsdb.com/home.html
Погледни форума колко бавно започва да набира скорост и как истински хора някъде по света започват лека-полека да отправят хвалби към продукта. Но ще минат години, докато форума започне да ври и кипи.

Не се отчайвам и последователно следвам една доста сложна маркетингова стратегия с идеята някога след 3 до 5 години да натрупам популярност на световно ниво и тогава да продам базата на някого за много милиони. Към днешна дата лиценза за базата е FREE и съм безкрайно доволен ако някой някъде по света благоволи да я Download-не и да започне да си прави експерименти с нея.

Та при мене, както и при тебе, точка едно от дневния ред е ПОПУЛЯРНОСТТА !!!
Направи продукта популярен на световно ниво и тогава парите сами ще дойдат. Докато продукта ти не стане полупярен, не си и помисляй за пари. Бъди доволен, ако се намерят хора да благоволят да си жертват времето и моделите, слагайки подарената от тебе платка. Тъжно, ама това е истината.

Ако бях на твоя място щях да започна със сайта на продукта и с форума към него. Щях да раздавам безплатни автопилоти на всеки, които поиска да го тества срещу обещанието да направи клипче и да опише във форума впечатленията си. Докато не раздадеш няколкостотин безплатни платки по целия свят, няма как да накараш няколкостотин човека да започнат да пишат във форума ти и той да започне да ври и кипи и да създава впечатление, че продукта ти е много популярен.