+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 40

Тема: Моите FPV неволи

Threaded View

  1. #1
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Нормално фокусно разстояние - диагоналът на матрицата, при формат 3/4.

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Момци,
    Дайте да подходим практично по казуса - всеки да предложи камерки, които е ползвал или е чел добри отзиви.
    Аз примерно съм чел само хубави отзиви за следните камери:
    1. Всички модели GoPro.....без коментар;
    2. Камери, базирани на SeaWolf матриците - http://www.pixim.com/products-and-te.../Pixim-Seawolf, както и всички камери базирани на матриците на Pixim.
    Правил съм опити с една от първите техни камери, излезли на пазара....матрицата е на повече от 3-4 години и се държи повече от прилично. Единствения и недостатък е бавното установяване при преход светло/тъмно, но това го отдавам по-скоро на ранната технология.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    1. Всички модели GoPro.....без коментар;



    1. Спор няма - GoPro!!!


    2. http://www.hobbyking.com/hobbyking/s..._5MP_CMOS.html

    Записът на памет насича поради нивото и вида компресия. Но като камера за видосигнал е ПЕРФЕКТНА! Картинката е "мазна", не насича, дава добро изображение, малко шум! Аналоговият изход за гледане и запис на видео-носители е чудесен (за размерите).
    Като недостатък - "стъпковидната" авто-бленда.
    Още един плюс - може да се захранва директно от балансерната букса на бордовата полимерка. ;) Със съвсем малка преработка
    Георги Русинов

  4. #4
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Послушах те. Ще бъде GO PRO II. Поразтърсих се и го намерих във Варна в един ловно-рибарски магазин. Днес го поръчах, утре ще е при мене. А нощес няма да спя от мераци.................

    Последните няколко часа чета инструкции и гледам клипчета в тубата, правени с Go Pro. Всичко е супер, но много ме дразни широкоъгълния обектив (170 градуса) и големите изкривявания по периферията. Въпроса ми е има ли софтуер, с чиято помощ после тези изкривявания да могат да се премахнат?


    Иначе по FPV историята - вече пристигнаха тези въртящи се стойки:
    http://www.readymaderc.com/store/ind...v0esa56spvch46
    http://www.readymaderc.com/store/ind...v0esa56spvch46

    Отивам да ги лепя.
    Росимир Матеев

  5. #5
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Послушах те. Ще бъде GO PRO II. Поразтърсих се и го намерих във Варна в един ловно-рибарски магазин. Днес го поръчах, утре ще е при мене. А нощес няма да спя от мераци.................

    Последните няколко часа чета инструкции и гледам клипчета в тубата, правени с Go Pro. Всичко е супер, но много ме дразни широкоъгълния обектив (170 градуса) и големите изкривявания по периферията. Въпроса ми е има ли софтуер, с чиято помощ после тези изкривявания да могат да се премахнат?
    Ползвам я цяло лято, няма нужда от друг софт, за да няма това изкривяване просто сменяш режима който по дефаулт е r4 на следващия r5 -full HD 1980x1080. Тогава имаш супер ясна и правилна картина дори на телевизор 42 инча както и на всеки един монитор. Мисля че и БНТ такси снимат с такава, или поне така са ми казали.

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Всичко е супер, но много ме дразни широкоъгълния обектив (170 градуса) и големите изкривявания по периферията.
    Има Tele-конвертори, които се слагат (лепят) пред обектива и намалят зрителния ъгъл. Но с намалянето на ъгъла, се увеличава и треперенето. Широкия обектив ти дава хубава светло-наситеност, камерата снима добре и при по-тъмно време, а вибрациите не се усещат! Има си причина да е толкова широк. ;) Опитай се да свикнеш, по-добрият вариант е.

    "Разбий Иван и Андрей" сминат гледната точка на състезателите с няколко такива!

    П.п. Тази година бях лош и дядо Коледа няма да ми изпрати GoPro, но за следващата Коледа мисля и аз да се включа.
    Успях да се снабдя с всичко, което е необходимо за ПРОФЕСИОНАЛНО заснемане от въздуха - мощни предавателни системи, линкове за цифров стрийм, професионален миксер за линеен монтаж в реално време на до 5 камери... Монитори, цифрови магнетофони, полево захранване. Всичко е на линия, но камерите винаги остават слабо място, защото се развиват постоянно. Взимам нещо, което за момента е добро и само след няколко седмици разбирам, че е излязло по-добро...

    П.п.п. Като казах "професионално", изключвам камерите, защото най-най-най-подходящите за тази цел камери са с ОПТИЧНИ стабилизатори, които елиминират всяко трептене. Следващата стъпка е Steadicam.


    Матеев, ето това ще ти е адски интересно:

    Steadicam Merlin
    Георги Русинов

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    И кратко клипче как да си го направим с подръчни средства:



    Ето това устройство е най-доброто за стабилни снимки... никакви стабилизиращи системи, въртящи стойки и прочие глупости не вършат и половината работа, която върши тази проста система от две рамена и "3Д" лагер.

    Ето и адски тъпанарски шарнирен вариант на "Стедикем"




    Достатъчно е "дръжката" да се движи по X и Y и останалото го върши плътността на смазката в "лагера".


    П.п. Да не вземе някой да се подведе! Тази система за стабилизация може да се използва САМО за професионални цели. За снимане на "кличета" от въздуха е неприложима.
    Георги Русинов

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by muns View Post
    Нормално фокусно разстояние - диагоналът на матрицата, при формат 3/4.
    Математически и физически - да. Просто и ясно. Размерът на матриците в повечето случаи се дава като диагонал.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен