Quote Originally Posted by ajcinema View Post
Именно!

Пример: два пъти срещам в апаратурите от вида 9X различни стандарти на захранващия пакет. Хубавото е, че масата винаги е в краищата. Лошото е, че две по две апаратурите са с различни разположения на + и - ...

Най-хубавото е, че късметът ме е предпазил от изгаряне. Лошото е, че сега всеки път когато си взема нов предавател, трябва да отварям и проверявам къде е масата и съответно батерията.

Добих и други навици - да подлепям помощните платки, закрепени към потенциометрите и да преправям пътя на кабелчетата на десния стик. ВИНАГИ опират в корпуса. Нищо фатално, ама... дразни някакси.

Ще пусна отделна тема за това.

Още примери: наистина МАРКОВА полимерка... с размемени кабелчета на балансерния куплунг. Две зарядни цъфнаха, докато се усетя. След този случай си извадих един азбучен тефтер, в който ПО АЗБУЧЕН РЕД записвам всички подобни особености. Няма как, пробите ми идват скъпо. :(
Явно не трябва да се ходи през просото, когато се работи с китайска електроника. Човек никога не трябва да се доверява на нищо. Всичко може да се очаква, включая и най-нелогичните неща - както каза различни куплунзи в една и съща серия - това наистина ме шокира.....

А това с полимерките и аз съм го виждал - клетка, запоена наобратното. Най-интересното е, че това го детектирах на един доста ранен етап и гърмежи нямаше...