+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 40

Тема: Моите FPV неволи

Threaded View

  1. #1
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    П.п. Пуснали са едни камери HD се водят с доста кадърна картинка. Намерих начин да тръгнат , като дават образ БЕЗ да записват.
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s..._5MP_CMOS.html

    С известен компромис, предлагат доста добра картинка! От там насетне с добър сендер и адекватна връзка с очилата нещата стават!
    Тази камера я видях и я купих, но все още не е пристигнала и не съм я държал в ръцете си. Иначе възлагам доста големи надежди на нея. Ако мога да я накарам да записва и в същото време да ми дава Output сигнал за OSD-то и FPV-то - направо ще е супер.
    Росимир Матеев

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Да, може го! Но има хватка. Записвай:


    1. Пускаш я в режим "видео с детекция за движение"
    2. Мушкаш жака за видео-изход
    3. Много бързо вадиш жака, натискаш два пъти копчето и пак мушкаш жака.

    Точка 3 трябва да стане МНОГО БЪРЗО - за не повече от 2-3 секунди.

    След това можеш хем да снимаш, хем да гледаш или и двете. ;)
    Георги Русинов

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Между другото да ви кажа и за още един гаф - Някой наясно ли е какъв е стандарта в разположението на перата на този тип жакове:
    http://www.cable.bg/kabel.php?cPath=...ts_id=21000125

    Това са жакове с 4 пръстена:
    - Маса
    - Video
    - Audio L
    - Audio R

    Хванах един такъв кабел Жак-Жак с цел да прехвърля сигнал от очилата към едно малко телевизорче и открих, че СТАНДАРТ НЯМА !!!

    Започнах да замервам други 2 кабела - жак с 4 пръстена към 3 букси (видео и две аудио). И за мое най-голямо учудване открих два различни стандарта. Единия е с маса в дъното и видео най-отпред, а другия - маса на второто от дъното и видео на третото. Взех да тествам едните очила и открих трети стандарт, а на вторите очила - четвърти. Хванаха ме нервите и захвърлих всичко. Другата седмица като се поуспокоя ще започна отначало.
    Росимир Матеев

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Масата винаги трябва да е най-назад! Ово йе стандарт!

    Всичко друго е грешка при спойките... Затова трябва да се проверява! Обикновено на тия жакове от другата страна требе да има някакви чинчове. Мериш и ако има проблем - сменяш кабела.

    Ако изходът, обаче, е сбъркан (камера, видео и т.н.), тогава е добре да го преправиш, стига да има възможност.
    Георги Русинов

  5. #5
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Един вид - измисли си собствен стандарт и след това преправи всичката си електроника към него, за да не стават сакатлъци....................

    А ако нещо не може да се преправи (напр. някой кабел) - ами изхвърли го..............
    Росимир Матеев

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Именно!

    Пример: два пъти срещам в апаратурите от вида 9X различни стандарти на захранващия пакет. Хубавото е, че масата винаги е в краищата. Лошото е, че две по две апаратурите са с различни разположения на + и - ...

    Най-хубавото е, че късметът ме е предпазил от изгаряне. Лошото е, че сега всеки път когато си взема нов предавател, трябва да отварям и проверявам къде е масата и съответно батерията.

    Добих и други навици - да подлепям помощните платки, закрепени към потенциометрите и да преправям пътя на кабелчетата на десния стик. ВИНАГИ опират в корпуса. Нищо фатално, ама... дразни някакси.

    Ще пусна отделна тема за това.

    Още примери: наистина МАРКОВА полимерка... с размемени кабелчета на балансерния куплунг. Две зарядни цъфнаха, докато се усетя. След този случай си извадих един азбучен тефтер, в който ПО АЗБУЧЕН РЕД записвам всички подобни особености. Няма как, пробите ми идват скъпо. :(
    Георги Русинов

  7. #7
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Именно!

    Пример: два пъти срещам в апаратурите от вида 9X различни стандарти на захранващия пакет. Хубавото е, че масата винаги е в краищата. Лошото е, че две по две апаратурите са с различни разположения на + и - ...

    Най-хубавото е, че късметът ме е предпазил от изгаряне. Лошото е, че сега всеки път когато си взема нов предавател, трябва да отварям и проверявам къде е масата и съответно батерията.

    Добих и други навици - да подлепям помощните платки, закрепени към потенциометрите и да преправям пътя на кабелчетата на десния стик. ВИНАГИ опират в корпуса. Нищо фатално, ама... дразни някакси.

    Ще пусна отделна тема за това.

    Още примери: наистина МАРКОВА полимерка... с размемени кабелчета на балансерния куплунг. Две зарядни цъфнаха, докато се усетя. След този случай си извадих един азбучен тефтер, в който ПО АЗБУЧЕН РЕД записвам всички подобни особености. Няма как, пробите ми идват скъпо. :(
    Явно не трябва да се ходи през просото, когато се работи с китайска електроника. Човек никога не трябва да се доверява на нищо. Всичко може да се очаква, включая и най-нелогичните неща - както каза различни куплунзи в една и съща серия - това наистина ме шокира.....

    А това с полимерките и аз съм го виждал - клетка, запоена наобратното. Най-интересното е, че това го детектирах на един доста ранен етап и гърмежи нямаше...
    Росимир Матеев

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    Привет

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Да, може го! Но има хватка. Записвай:


    1. Пускаш я в режим "видео с детекция за движение"
    2. Мушкаш жака за видео-изход
    3. Много бързо вадиш жака, натискаш два пъти копчето и пак мушкаш жака.

    Точка 3 трябва да стане МНОГО БЪРЗО - за не повече от 2-3 секунди.

    След това можеш хем да снимаш, хем да гледаш или и двете. ;)

    Здравей , Георги , искам да те помоля да поясниш относно "копчето " ???!

    Кое от трите е ?
    Благодаря предварително
    Иначе , камерката я имам от три месеца и съм много доволен от поведението й , мислех да си поръчвам втора с цел "разкостване" и проследяване на изходите , но имах съмнение ,че заложената програма в процесора , няма да ми го позволи . Използвам си я и по време на работа , като за размерите си и батерията , която има се държи чудесно , видеото , което записва е добро , има добра автонагласа към осветеността . Последното доста ме изненада , не го очаквах от подобен размер камерка . Естествено , размера на лещата оказва своето влияние , като дава изкривен по краищата образ (закръглен ) , но се преглъща
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  9. #9
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Покрай всичките тези неволи изникна и една полезна информация. Наложи ми се да се поразтърся из интернет, за да си изясна какви са честотите на Българските мобилни оператори и дали няма да влезем в конфликт с тях, aко използваме FPV на 900 MHz.

    Оказа се, че на обхват 900MHz най-високата честота, дадена на мобилен оператор, е 960 MHz. Всички други честоти са по-ниски. В същото време 900 мегахерцовите предаватели на Hobby King излъчват в 5 възможни канала - 900MHz, 910 MHz, 980 MHz, 1010 MHz и 1040 MHz. Първия и втория явно не трябва да се използват, за да не дразним мобилните оператори. Останалите 3 обаче са напълно свободни и можем спокойно да ги използваме.
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен