И така ...............

За обратния канал съм избрал честота 5.6-5.8 GHz благодарение на следните съображения:
1. Няма нисши хармоници, така че няма опасност в модела да се смущава приемника на 2.4 GHz. Е това е в областта на теорията. На практика - ами ще видим.
2. С по-малки мощности се постигат по-големи разстояния. По-малката мощност влияе благоприятно на цялостната схемотехника там в модела - по-малки взаимни смущения, по малка консумация и т.н.
3. По-високата честота предполага и по-малка зашуменост. В сравнение с наличните обхвати (900 MHz, 1.2 и 1.3 GHz, 2.4 GHz и 5.6-5.8ГХз), 5.6 GHz е с най-малка зашуменост.

Започнах експериментите с двата възможни предавателя, закупени от HobbyKing - 200mW и 600mW и веднага започнаха гафовете - ами схемите просто не работеха. Нещо по линията камера-предавател-приемник-видеоочила не беше наред и трябваше да се открие кое е то. Започнах по-внимателна диагностика, за да открия кое точно не е наред, и резултатите надхвърлиха всичките ми очаквания - НИЩО НЕ БЕШЕ НАРЕД !!!

То бива нещо да е повредено, но да е повредено всичко на 100% - ами това ми се случва за първи път през живота.