Идеята ми беше повече от велика:

1. От земята излъчвам с най-обикновенна апаратура на 2.4 GHz
2. На земята има наземна излъчвателна станция на 2.4 GHz, която се върти в посока на модела и с остро-насочена антена постига обхват oт няколко километра - може би 10 или 20. Колко точно - ами ще видим.
3. От апаратурата ми на земята излъчвам сигнал и той се приема от един сателитен приемник в наземната излъчвателна станция.
4. PPM сигнала от този приемник се подава на спектрумски модул и след това на 2W усилвател и се излъчва от една насочена въртяща се aнтена.
5. Аз се намирам поне на 10 метра встрани и между мене и предавателната станция няма никакви кабели.
6. Предавателната станция получава информация за позицията на модела от Приемната станция.
7. Самата приемна станция също е монтирана на статив и също е с въртяща се антена, която следи модела.
8. На самия модел има една или повече камери, цифров превключвател на сигнала, OSD и предавател на 5.8 GHz
9. Сигнала се излъчва към земята, като в десния звуков канал 10 пъти в секундата се подава навигационна информация от GPS-a и другите датчици.
10. На земята сигнала се посреща от поне два различни приемника с различни антени и устройство за диверсификация (подбор на по-добър сигнал).
11. Навигационната информация се използва за въртене на антените на приемната станция.
12. Изчистения сигнал отново се качва на носеща честота (може би 2.4 или отново 5.6 MHz) и се излъчва с малка мощност в ефира.
13. Идеята е да се икономиса сплитера. Излъчения в ефира сигнал може да се приеме от няколко човека с видеоочила, от лаптоп, който записва клип, от наземен телевизор за наблюдение от публиката и т.н и т.н.

Като цяло този, който управлява модела, няма никаква жична връзка с двете наземни станции - предавателна и приемна. Всичко става по радиоканал. Самите станции са на разстояние поне 10 метра една от друга, за да не си влияят. Човека също е на поне 10 метра, така че няма проблеми безопасно да се оперира с огромни мощности в предавателната станция.