Извинявай, че се намесвам...


Мисля, че подходът е неправилен. Не може да се очаква всичко да работи както трябва. Не може да се очаква и всичко да е чиста монета. Преди 20 години успях да осъщества първото известно ми FPV... на ленти U-matic. Това са едни огромни видеомагнетофони. Всичко беше в CB банд (къси вълни).

Сега разбрах едно нещо - когато ти предлагат "комплект", значи този комплект НЕ РАБОТИ. Трябва да се тръгне кабел по кабел, устройство по устройство... да се провери и тества всичко поотделно и чак след това да се асемблира по старомодния начин.
Има тук едно момче - Дани. Прави завидни неща... моделите му летят над километър надалеч. Има много какво да се научи от него.

Моят скромен опит досега дава противоречиви резултати. Стигнах до там, че използвам огромни мощности и нещата стават. Но всичко е донякъде... няма време да се реализира един-единствен проект, защото целта на проектите постоянно се променя. Най-първо трябва да има една цел, която да се преследва.


Едва ли не човек трябва да е специалист в поне 5 области, за да станат нещата. Видеото само по себе си - ами на пазара се предлагат стотици "HD" камери, коя от коя по-неадекватни. Хубавите са тежки, леките са скапани... Човек трябва да изпробва и да накупи поне 30, за да стигне до истината.
Видео предавателите също са така. ОСД-тата също, миксерите-също.

В момента подхождам по коренно различен начин. Влагам идиотски мощна и дуракоустойчива техника (от бивши кабелни телевизии , линкове, релейки), но поне знам че става. Снабдих се и с телевизионен видео-миксер. Мощността на видео-предавателите е над 5 вата... Нещата започват да се получават с хиляди тестове, на уви - бавно. Това, кето ми трябва, за да продължа е скъпо, а това, което имам е недостатъчно...