Здравейте на всички !!!! Пиша защото се блъскам с проблем , който е много странен. Модела е 1/8 с Infinity 18 двг и от как се застуди отказва да запали на студено (около 0 градуса). Ако лекичко стопля въздуха ( в гаража ) пали , но изключително трудно . Оборудван е с ротостартер и се стига до ситуации дори да свършат всички батерии . Машинката е на около 5-6 литра 16% Tornado Fuel и друго не е помирисвала , купил съм я чисто нова от BG. Беше абсолютен "чакмак" до преди време ама вече не. Свещите са няколко типа топлинни числа - 3 , 4 и 5 , но промяна няма. Ако запали си оставя гумите на асфалта или изорава поляната , но номера е да се стигне до самото запалване . Резервоара е почистен , карбуратора също , ауспуха и той , игли , маншончета , маркучи , въздушен филтър , after run oil редовно добавяно...... отговора от машината е не . Не мога да я паля на скорост мамка му.... Някой има ли идея къде е скрито разковничето щото с А95 и клечка кибрит ще запали със сигурност , но тогава ще си направя частен пожар , а това не искам щото е много лесно. Настройките на карбуратора не са размествани от положението в което палеше от раз. Никога не съм задържал стартера за по-вече от 5 секунди: tire2xe: ама никога дори и когато беше с пуул стартер също много бързо взривяваше. Компресия има - много трудно мога да превъртя мотора през "маховика" , няма омаслени зони около двг ....... странно нали ? Благодаря предварително и ако аз сам стигна до някакво решение междувременно ще пиша....