+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 14

Тема: Скъпи ли са цените на електронните магазини в България?

  1. #1
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Скъпи ли са цените на електронните магазини в България?

    Разбира се, че са скъпи !!!

    Това го знае всеки. Две мнения по въпроса няма. Всеки може да провери в интернет каква е първичната цена и да разбере каква надценка са сложили българските магазини.

    По-важния въпрос обаче е друг: Може ли цената на Българските магазини да стане по-ниска?

    И отговора е: Не, не може.

    Живеем в пазарна икономика, в която има конкуренция. А в условията на конкуренция цените винаги падат дотогава, докато стигнат до едно ниво на поносимост, което е съвсем малко над нивото на фалит на дадения търговец. Под това ниво на поносимост търговеца предпочита да закрие бизнеса.
    Росимир Матеев

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Това е моето мнение по въпроса и нямам абсолютно никакви претенции то да е единственото вярно. Кажете си и вашите мнения по въпроса.

    Аз разсъждавам така:

    1. Ако магазините можеха да си свалят цените, досега вече да го бяха направили. Конкуренцията трябваше да ги принуди. Щом не са ги свалили, значи нивото на разходите е много високо.

    2. Ако само за момент приемем, че някой в пазарната икономика успее да направи бизнес с много висока норма на печалба, то тогава това ще е само временно. Винаги ще се намерят хора, които да му завидят на печалбата, и които да отворят конкурентен бизнес със същата стока. Това моментално ще доведе до падане на цените и нещата ще се нормализират.

    Следователно цените в българските електронни магазини са такива, защото нивото на разходите ги прави такива. И ако е можело да паднат, то вече са паднали. По-надолу явно няма как да стане.
    Последна редакция от Mateev; 28.02.2010 на 17:55.
    Росимир Матеев

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Друг е въпроса защо магазините все още съществуват, въпреки високите цени?
    Не би ли трябвало хората да не купуват от тях, защото стоките са безбожно скъпи?

    Е да, ама хората явно купуват и затова магазините съществуват. Аз също съм купувал и пак ще купувам. За мене лично българските магазини ми дават няколко много големи екстри:

    1. Стоката я получавам от днес за утре.
    2. Мога да се свържа с продавача и да си уточня доставката на чист български език.
    3. Плащам стоката в момента на доставката, а не 1 месец предварително.
    4. Лесно мога да направя рекламация и тя бързо може да бъде удовлетворена
    5. Стоката ми идва на крака и не се налага да се занимавам с пощи, митници, банки и т.н.


    ПС: Не си мислете, че хваля или защитавам българските магазини. Основните ми покупки пак са си от Китай, но се радвам, че част от стоката я има и в България и когато съм на зор, мога да си я купя моментално.
    Росимир Матеев

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Варна
    Мнения
    35

    Цените в нашите онлайн магазини няма да паднат , докато това не го наложи конкурент. А силен конкурент на пазара няма да се появи , понеже ПАЗАР НЯМА , има някаква малка ниша , в която може да се вади някой лев , но българина е дявол и винаги ще измисли как да завърти нещата , че да излезе по-евтино. Не мисля , че проблема е в манталитета , според мен проблема си е чисто финансов , ако нашево брата получава 3000 еуро заплата и жена му носи още 2000 еуро , мислите ли , че някой би се замислил от къде да си купи каквото и да да било ?
    Красимир Тодоров
    тел. 0888 606083
    skype Carlos_Jackala

  5. #5
    Потребител Аватар на Lidkin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    88

    Quote Originally Posted by Chakal View Post
    Цените в нашите онлайн магазини няма да паднат , докато това не го наложи конкурент. А силен конкурент на пазара няма да се появи , понеже ПАЗАР НЯМА , има някаква малка ниша , в която може да се вади някой лев , но българина е дявол и винаги ще измисли как да завърти нещата , че да излезе по-евтино. Не мисля , че проблема е в манталитета , според мен проблема си е чисто финансов , ако нашево брата получава 3000 еуро заплата и жена му носи още 2000 еуро , мислите ли , че някой би се замислил от къде да си купи каквото и да да било ?

    Да напълно си прав. Българина си е беден и дано не е така и в бъдеще. Не искам да ОПЛЕСКВАМ темата, както обикновенно става като се повдигне тема ТЪРГОВЦИ някъде. Цените ще паднат, когато хората започнат да купуват от БГ, но за да стане това, предлагания асортимент трябва да е голям и на приемливи цени. Не може да затвориш 30-40 000 лв. и процента печалба да е 1-2, пък и пари се изкарват от оборот нали? Нека тук в тази тема всеки да изкаже препоръките си и ние ТЪРГОВЦИТЕ да се опитаме да подобрим обслужването, цените и т.н. Нека не започваме с обидите, с тях няма да се постигне нищо. На всички им е ясно от къде пазаруваме и какви са цените там. Опитваме се поне цената на даден артикул тук в БГ да е такава, че да може да си я позволи всеки, на който не му се чака месец или повече.

    Истината е една, Българина все още си няма пари, пък и на фона на тази криза...
    Последна редакция от Lidkin; 01.03.2010 на 00:43.
    Христо Христов - RC Hobby BG

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Варна
    Мнения
    35

    Quote Originally Posted by Lidkin View Post
    Нека тук в тази тема всеки да изкаже препоръките си и ние ТЪРГОВЦИТЕ да се опитаме да подобрим обслужването, цените и т.н. Нека не започваме с обидите, с тях няма да се постигне нищо.
    Не мисля , че има проблем с качеството на обслужване , относно ценообразуването - то си е лично ваше право , там никой няма право да се меси. А за обидите - в този форум се държи на добрия тон , което ме радва изключително много.
    Красимир Тодоров
    тел. 0888 606083
    skype Carlos_Jackala

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Лично мое мнение е, че всичките магазини в БГ. трябва да се слеят. Така ще има по-голямо разнообразие на предлаганата стока, а цените малко или много ще паднат, защото когато се внася на едро, ще може да се купи директно от производителя, а не от други китайски сайтове.
    Също така ще падне цената за доставката към нас-потребителите, едно е да си купиш всичките чаркове от едно и също място, друго е да платиш 5 пъти на куриера за 5 отделни доставки.
    Неделчо Брънчев

  8. #8
    Автор Аватар на Николай Николов
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Чирпан
    Мнения
    173

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Лично мое мнение е, че всичките магазини в БГ. трябва да се слеят. Така ще има по-голямо разнообразие на предлаганата стока, а цените малко или много ще паднат, защото когато се внася на едро, ще може да се купи директно от производителя, а не от други китайски сайтове.
    Също така ще падне цената за доставката към нас-потребителите, едно е да си купиш всичките чаркове от едно и също място, друго е да платиш 5 пъти на куриера за 5 отделни доставки.


    Напълно сам съгласен със теб
    Но ас си мисля че това няма да станепоради ред причини от страна на продовачите

  9. #9
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Лично мое мнение е, че всичките магазини в БГ. трябва да се слеят. Така ще има по-голямо разнообразие на предлаганата стока, а цените малко или много ще паднат, защото когато се внася на едро, ще може да се купи директно от производителя, а не от други китайски сайтове.
    Също така ще падне цената за доставката към нас-потребителите, едно е да си купиш всичките чаркове от едно и също място, друго е да платиш 5 пъти на куриера за 5 отделни доставки.
    Напълно сам съгласен със теб
    Но ас си мисля че това няма да станепоради ред причини от страна на продовачите
    .................................................. ......................
    .................................................. ..............
    Извинявам се, момчета, ама това, дето го мислите, са, меко казано...

  10. #10
    Автор Аватар на Николай Николов
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Чирпан
    Мнения
    173

    Мисълта ми беше че това Никога Няма да стане заради това че всики продавач иска да печели и да е самостоятелен

    А има и нещо друго печелбата не идва от отделни продадени броики а от оборот с малка надценка

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен