Работата е там, че веднъж минеш ли на 4-тактови, повече не ти се връща на 2-тактови. Всичко е различно. Основните преимущества за мен са следните:

1. Много добра реакция при подаване на газ.

2. Изключително добра реакция при ОТНЕМАНЕ на газта. При двутактовите има един момент на интерционност, в който и мотора, и модела продължават със същата скорост при отнемане на газта. При 4-тактовите мотори, оборотите мигновено падат, а витлото действа като спирачка и веднага пада и скоростта на модела. Това преимущество за мен е от голямо значение.

3. Настройката на 4-тактови мотори е по-лесна, поне за мен. Различните преходи (ниски-средни, средни-високи) са ясно изразени.

4. Въртящият момент!!! Ето тук нещата са много интересни. 4-тактовите мотори въртят витла с големи диаметри, а по-голямата стъпка също не ги затруднява. На този модел можех да сложа двутактов мотор, но 4 кубика мотор върти витло 220 милиметра... КРАЙНО недостатъчно. Просто стои смешно, да не говорим, че не е ефективно, предвид широката муцуна на модела.

5. Разходът - почти двойно по-малък от на двутактовите.

6. Животът (условно понятие) при добро стопанисване е доста по-дълъг. Най-вече на коляновия вал и биелата. Двутактовите обикновено там охлабват, заради лошото смазване.

7. Звукът - абе друга работа...

8. Размерите и теглото - 15 кубиков 4-тактов тежи по-малко от 9,5 двутактов!!! Малкият ауспух на 4-тактовите позволява лесен монтаж и хубава визия.


Общо взето това са предимствата за мен.