Мерси!
На мен също ми допадна моделчето от "пръв поглед". Имам по-малка от нея Екстра 300, пак с ДВГ и полетът й е много приятен. Това, което ми харесва в тези малки модели е възможността да се поберат на задната седалка на автомобил БЕЗ да се разглобяват. Поради малките размери на Екстрата, бях силно ограничен в избора на двигател. В крайна сметка поставих не най-удачния вариант.
Катаната е по-голяма и позволява монтажа на мощен ДВГ за размерите си. Принципно не съм привърженик на превъоръжаването на модел с прекалено мощен мотор, но точно този модел търпи. Все кефът да бутнеш лоста и моделчето да се изстреля нагоре не е за подценяване. :)

Оборудването не мога да кажа, че е най-идеалното. Подбирал съм го според 3 фактора:

1. Какво имам в наличност (твърде личен фактор, понякога основен)
2. Тегло и компактност на компонентите (в модела няма много място и не мога да се разпростирам)
3. Продължителност на полета минимум 15 минути и разчет за минимум 5 полета на ден (надали ще направя и 3, но нека да има!).

Твърде вероятно е да съм сбъркал с избора на някои от нещата, но това ще покаже времето. Не разчитай, че изборът ми е 100% правилен. За мен може да е такъв, но друг може да открие недостатъци, които ми убягват. В процеса на работа също е възможно да променя някои неща.



Вече няколко пъти става дума за "КРАШ". Страшна дума... нормално е да се притесняваме от удар. Решението е много просто - никога не започвай модел с мисълта, че ще се разбие. Аз правя модела не за да го разбия, а за да ми хареса. Ако се счупи - станалото станало. Винаги най-проблемно е първото излитане (и кацане). След облитането, вероятностите за краш силно намаляват и зависят само от концентрацията на пилота и неговата прецизност по време на изработката.
Все пак, при дървените модели, има начин да се минимизират евентуалните щети. Колкото и да звучи парадоксално, това е здравината на модела или по-точно неговата НЕздравина. Колкото по-рехав е един модел, с колкото по-малко лепило са направени свръзките, толкова по-малко са щетите след удар.

Затова и аз НЕ подлепям АРФ моделите си основно, а само с козметична цел - да защитя главно от масло проблемните зони. Всичко останало оставям непокътнато и РЕХАВО.
Неслучайно споменах именно дървените модели. Дървен модел може да бъде въстановен на 100%, независимо колко е смачкан. Но композитните модели, както и да ги удариш... 100% възстановяване е невъзможно.

А за да намаля до минимум и козметичното подлепяне, по-нататък в темата ще споделя подробно какви мерки взимам за уплътняване на мотора и отвеждане на маслото далеч от модела.