След дълго прекъсване поради не особено хубави причини, а и докато успея да купя нов мотор на EDGE-540, харесах и купих ето това симпатично моделче:



Покупката ми беше супер импулсивна. Търсех нещо друго за приятел и съвпадението на обстоятелствата, а и временната "загуба" на разум, повлияха за покупката. Всъщност този модел съм го гледал много пъти, но все е бил с изчерпана наличност. Вероятно заради това съм го игнорирал дълго време.
Като външен вид, честно казано, има какво да се желае. Не ми допада особено, но това, което ме привлече беше фабрично предвидената възможност да се избира между ДВГ и електро вариант, а защо не и комбиниран (сменяем) ?!

Докато моделът пътуваше, започнах да мисля за подходящ двигател. Имам няколко варианта в диапазона .15 - .25. Автоматически изключих соц.-вариантите от рода на МДС.21, преработен за самолети,


MVVS.15 и .21.

Може би не трябваше, но непълното им оборудване (липса на ауспуси) ме спря.
След това отхвърлих още два варианта - BlueBird .25 и Super Tigre .29. Първият заради липсата на оригинален ауспух, а вторият поради годината му на производство...

Финално (докато все още моделът не беше пристигнал), се спрях на ето този симпатяга, преработен в авио-вариант:



Имах пълното му оборудване - авиационен карбуратор и ауспух. Наложи се да преправя само главата, но всичко стана чудесно и се получи добро и леко моторче.

Благодарение на колегата Стоян Пулевски, който ми показа неговата Катана, преди да пристигне моята, успях да направя някои корекции по ауспуха, за да може двигателя да се побере в капотажа без да стърчи отстрани и без да се реже страницата за ауспуха. Винаги съм ненавиждал грозната гледка - красив модел и изрязан грозно капотаж със стърчащи детайли отвсякъде. Старая се колкото се може по-малко детайли от мотора да стърчат навън и ако е невъзможно всичко да се скрие, то по-добре да стърчат отдолу.

Малко след това пристигна и самият модел. Нямам снимка на кашона, защото беше така смачкан и разкъсан от митничарите, та беше цяло чудо, че моделът е невредим.

Малко след като разгледах подробно всички части, установих, че "вечният" за мен въпрос "Какъв мотор да избера", все още е на дневен ред. 3-кубиковият OS се събираше чудесно в капотажа, но размерът витло, който може да върти идваше като че ли малко малък. Трябваше да се ползват по-малък диаметър витла, с доста високи обороти (докъм 28 000), което не се вписва в характера на модела. Все пак това не е модел за скорост.
След поредното размисляне и след поредната помощ от страна на колегата Пулевски (за което му благодаря и ще почерпя), успях да се сдобия с този двигател:



С това драмата, наречена "Двигател" приключи.