Най-после проблемната машинка е на мястото си.






А ето как изглежда всичко с поставен резервоар:





Тук е мястото да покажа два инструмента (уреди), които са много полезни в работата ми. Първият е малък "микромер" с карбонов връх, който ми помага в измерването на малки размери. Подобен на цифров шублер, но с по-голяма прецизност. Досега никога не се е налагало да го калибрирам.






И най-незаменимият ми помощник - ето този "Серво тестер".





Неслучайно сложих Серво тестер в кавички. Това е само една от многобройните му полезни функции. С помощта на този уред, мога да настроя всички машинки без помощта на предавател и приемник и да намеря възможните крайни положения.

Освен това, той има множество други важни функции:

Установяване на максималните възможни отклонения на различни сервомашинки
Разработка и тест за скорост, прецизност и резолюция (стъпка) на различни машинки.
С негова помощ може да се настроят потенциометрите на всеки един предавател БЕЗ помощта на осцилоскоп за до 8 канала.
Показва какви сигнали излизат след дешифратора на приемника (PPM)
Има вграден оптичен оборотомер за до 7-лопатни витла и до 100 000 оборота. (може би най-безполезната му функция). Препоръчвам го горещо на всеки моделист!

Ето как с негова помощ успях лесно и "от раз" да настроя рамената на машинката и мотора така, че стандартния ход на машинката да отговаря точно на хода на дросела.