Продължавам с пробата в реално време. Закачих електрониката и я включих в тестов режим:




Каква беше ползата от упражнението:
Веднага след включването, една от машинките показа огромна консумация и буквално бутна захранването на цялата система. Машинката на двигателя... която не беше като останалите, а по-евтина. Първоначално бях впечатлен от данните й и реших, че няма проблем да сложа по-евтината машинка да движи дросела на мотора. Да, ама не... при тестовия режим тя провали всичко. Още секунди след включването, пищялката засвири. Премерих консумацията на машинката и останах втрещен - 1,4 ампера!!! Имам още две дузини такива машинки. Измерих няколко произволни - същата работа. Интересен експеримент, с още по-интересни резултати. Ето тези машинки са меко казано неподходящи за каквото и да е:


Замених въпросната машинка с една като останалите и работата "заспа":





Пробата показа, че едновременно 5 машинки на пълно и постоянно натоварване могат да работят точно 1 час преди батерията да падне на 3,3V на клетка. Това означава, че в нормален полетен режим имам безопасно време от над 2 часа. Универсалният тестер още веднъж се доказа като полезна вещ и спаси поредния модел от краш. Показа ми дефект (повишена консумация) на машинка, което няма как да предположа по друг начин.


Последваха няколко наземни проби от Отдел Тотално Качество (ОТК) за радио-оборудването:





След зверско разцъкване, ОТК одобри системата като надеждна за полети. ;)