+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 115

Тема: KATANA .15

Threaded View

  1. #1
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Има нещо гнило в тази твоя машинка. На снимката виждам синя машинка с пластмасова ос. В действителност Tоwer Pro SG91R е черна машинка с метална ос и съвсем не е от най-евтините машинки:

    http://www.ecshop360.com/index.php?m...roducts_id=779

    Определено машинката ти е някакъв фалшификат. Откъде си я купил?
    Росимир Матеев

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Закупих общо две дузини такива машинки от български магазин. Не наведнъж, но да кажем в рамките на няколко месеца. Цената им по спомен е символична - 6-7 лева. Интересното е, че тези машинки си работят съвсем нормално, когато ги тествам със серво-тестера. Но когато включих всички машинки наведнъж, през ВЕС-а, тази машинка взе да работи на пресекулки. Батерията изрева след няколко секунди. Интересното е, че ВЕС-а успяваше да храни всички машинки, но батерията клекна. Сложих друга такава машинка на мястото на тази - същата работа. Замених я с цифрова (като останалите) и нещата се оправиха. Би трябвало цифровото серво да има по-голяма консумация от аналоговото, но в този случай не е така.


    След твоя пост, аз пуснах да търся в Google ключови думи "TowerPro SG91R" и ми излязоха какви ли не разновидности, включително и моята. Най-често срещани са черните, ПОЛУПРОЗРАЧНИ с металната ос и... моите.

    Ето как един добре обмислен практически експеримент ме спаси от проблеми във въздуха и дори евентуален краш.

    Пробите правихме с мой приятел - моделист, в "Клуба", заседнали пред буренце вино и мезенца. Той бе силно впечатлен от начина, по който диагностицирахме проблема. Попита ме какво ще ги правя всичките тези машинки. Отговорих му - или ще бъдат унищожени, или ще бъдат расфасовани за резервни части - кабелчета, колелца, раменца, но в НИКАКЪВ СЛУЧАЙ няма да бъдат поставени на модел нито при мен, нито при друг. Веднага разбра защо и не пожела да му ги подаря. Би било "мечешка услуга"...

    Вярно, по време на пробата, стърженето на 5-те машинки в продължение на час малко ни наду главите и не можехме да се радваме на хубавата музика (Doors), но това са рисковете на хобито.
    Георги Русинов

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Не мога да повярвам, че машинката е конструирана да работи с ток на двигателя над 1A. Та така е сигурно че ще изгори за няколко минути поради прегряване на мотора. Както казваш 1.5A * 5V = 7.5W. При такава мощност моторчето ще грее като поялник. Според мене проблема е друг - редуктора някъде затяга и след като се напасне, нещата ще се оправят. Имахме подобен проблем с тези машинки:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dProduct=10976

    Още като чисто нови част от тях просто не работеха или работеха много бавно. Проблема се оказа отливката на капака. Отвътре има един отвор, в който влиза оста на едно от зъбните колелета на редуктора. Вероятно допуска на размера на този отвор е сбъркан или пък при шприцването нещо се е объркало. Та този отвор затяга и цялата машинка се мъчи. Мотора естествено гълта много ток, защото се зори в опитите си да позиционира правилно. Проблема го разрешавахме с лекичко развиване на четирите болтчета на долното капаче. Сервото се оправяше и заработваше като пушка. Другия начин е да се разглоби редуктора и отвора да се разшири с вярното свредло.
    Росимир Матеев

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Всички машинки, които имам от тази марка, се държат по този начин. Проблемът не е механически - проверено! Машинката грее нормално за няколкото секунди (минута-две) работа. Самостоятелно машинката работи идеално, без оглед на консумацията. Върви бързо, позиционира точно. Но в тази комбинация - тя плюс още 4 цифрови, се получава срив. Самата машинка започва да се ошашква и да не намира крайните си положения. Има и друг вариант - нещо да се случва със сигнала, защото съм запаралелил всичките машинки на едно. Може да има разлика... но каквато и да е тя, батерията няма логика да страда толкова.

    Оставям настрана сините машинки, защото проблемът се реши с добавянето на пета от същия вид. По-натам ще се занимая с тях.

    Прав си, че причината може да е другаде.
    Георги Русинов

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Довечера ще направя друг тест - ще включа САМО сините машинки. Все по-нахално в главата ми се върти мисълта, че два различни вида машинки може да си пречат. А може и "разклоняването" на сигнала да е проблем.
    Георги Русинов

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    26

    Жоре, и аз в някой форум бях срещал този проблем при комбинация от цифрови с аналогови машинки и то при определени модели, мисля че правилно си се насочил.

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Днес сърдечната болка, предизвикана от разделянето ми с 30 паунда беше превъзмогната. Получих известие, че тяхната равностойност (а именно новите части за мотора) са тръгнали насам.

    До ден-два трябва да пристигнат новите цилиндър, сегмент и биела. Предишният собственик на моторчето е пипал къде трябва и къде не трябва, с което е допринесъл за неговото полу-унищожаване. Хубавото е, че коляновият вал и разпределителения механизъм са здрави и непокътнати. Лошото е, че парите, които похарчих за този двигател, вече надвишиха цената за нов такъв.

    Но поне ще бъда спокоен, че точно този двигател ще е обслужен и асемблиран точно по мой вкус. Малко по-късно в темата ще опиша какви доработки (ако мога да ги нарека така) направих с цел оптимизиране на работата и намаляне на паразитните триения.

    Малко подробности:
    Поради изключително компактния си размер, двигателят има някои компромисни зони. Една от тях са кобилиците и по-точно нищожното разстояние между края им откъм повдигателните пръти до материала на главата и кожусите на повдигателните пръти.
    На това място се наложи лека интервенция и отнемане на материал от стената на главата. Също така се наложи скъсяване с около 0,8mm в горната част на повдигателните кожуси.
    Ще приложа подробни снимки когато пристигнат новите части.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен