+ Ново Мнение
Страница 8 от 12
ПърваПърва ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 71 до 80 от общо 115

Тема: KATANA .15

  1. #71
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Точно под твое влияние и аз вчера си купих същата апаратура - чисто нова. Има я на много места с различни цени - от 210 до 390 лева:

    http://rc.net/product.php?id_product=287
    http://specrc.com/bg/product-view/27.html

    Аз естествено я купих за 210 лева.
    Днес пристигна и вътре наистина имаше модул на 2.4GHz и приемник.

    Модула не ми трябва, защото вече към мене пътува това:
    http://www.foxtechfpv.com/400470mhz-...ios-p-274.html

    Колям кеф - 20 километра обхват на майтап, а с малко по-добри антени - 60 километра. Ако сложа и въртяща се Яги - ума ми не го побира.
    Росимир Матеев

  2. #72
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Еееее, защо не се обади преди да поръчаш!?!?


    Ето я за 50 лева:
    http://www.leaderhobby.com/product.asp?ID=9394001220239


    Е, айде, 70, понеже доставката е мааалко по-скъпа...


    Модулът с приемника... какво ще го правиш? Купувам на пазарна цена като чисто нов!!!

    По една или друга причина купих 4 такива апаратури. 3 от тях са комплекти, а, 4-тата е без модул и приемник. Въпрос на договорка с търговеца... Апропо, Turnigy приемниците стават за модулите на FlySky и обратно.

    Идеята е че за цената на една "маркова" апаратура, аз си купих 5 "не маркови" Fly-Sky-я. :) Така мога да си ги оставям по земята и "случайно" да ги подритвам колкото си искам.


    P.s. На 450 MHz може да се направи модул за жълти стотинки. Има едни радиостанцийки... само че е доста опасно на тия честоти. Имай предвид, че тези 2 вата са адски лакоми. Гълтат ток като за световно... Да, наистина реално може да се покрият 60км, но при идеални условия. Аз успях да направя добра връзка в градска среда на реални 7км. Интересно, но се получава. Лошото е, че доста "боза" пращи на 400-510 MHz-банда.
    Георги Русинов

  3. #73
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Имай предвид, че всички тези апаратури имат няколко кусура. Независимо дали са под марката TURNIGY или FlySky, след първите опити са добавени по едни помощни платчици на потенциометрите на джойстиковете с цел механична устойчивост. Хубаво... Лошото е, че опират в корпуса и трябва да се пипнат леко.

    Разликата между двете марки е в едно кабелче. TURNIGY идват само с една антена на 2,4 със свързващо кабелче, което обезсмисля наличието на модул. Ако решиш да сменяш модула, трябва да унищожиш оригиналния...
    FlySky са с отделна антенка и тапичка на мястото на нискочстотната антена. Предишните версии са с телескопична антена. Имам 2 от тях... и продължавам да търся нискочестотни JR модули. За всеки случай. На 35-40-72 мегахерца имам "патерица", с която мога да покрия територията на цялата държава. :) Говоря за киловат мощност...

    Уви, не мога да намеря дрът модул...
    Георги Русинов

  4. #74
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Нищо чудно точно тази Катана да стане за презатлантически пътувания някой ден... ще ме амбицираш!

    Съвсем "случайно" резервоарът й спокойно може да понесе 30 минутни полети.
    Георги Русинов

  5. #75
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ами какво чакаш. Захващай FPV-то. Това (поне за мене) е нещо ново и интересно, което (надявам се) ще ми осмисли уйкендите в следващите 1 или 2 години.

    А линка, който си ми дал за апаратурата, не става. Наличността в момента е минус 152 бройки. Тоест има много да чакам, а това е последното, което ще направя. Модула на 433 MHz ще ми пристигне буквално тези дни и ако знаеш как ме сърбят ръцете да го пробвам (разбира се засега на земята).

    А за излишен модул на 2.4 ще помисля - трябва някъде да имам в една кутия и други, купувани по един или друг повод. Мисля че ще те уредя, но трябва да се поразровя. Хайде да не е тази вечер, че имам други планове. Подсети ме в събота.
    Росимир Матеев

  6. #76
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ааа, имам си достатъчно! Попитах, понеже конкретната апаратура купих без модул с идеята да ползвам FrySky, но впоследствие се отказах. Вече е Корона. Въпросът ми отпада.


    FPV-то отдавна е факт, само че аз подхождам по-класически. Моделът е голям дървен горноплощник, напълно разглобяем (включително опашката). Резервоарът позволява над 2 часа полет. Има осбособена зона с огромен обем за всякакъв вид електроника. Проблемите са предимно свързани със закупуването на техниката. Няма как да знам кое ще свърши работа, при положение че излизат все нови и нови неща... а и не са никак евтини.
    По тоя проект работя съвсем бавно, защото целта ми е специфична. Аз не искам да правя зашеметяващи видеоклипове, защото техниката, която ще ги заснеме качествено тежи доста, а с по-нисък клас се получават компромисни резултати. Говоря за DVCPro50 и нагоре, а не за камерки с обективчета колкото стотинка...
    По тая причина съм се спрял на практически насочен проект към цифрова фотография при влошени условия. Самолетът ми заснема разпознаваеми обекти от огромна височина, като остава напълно невидим. Звучи като поредната високобюджетна военна играчка, но моята амбиция е да довърша този проект с ограничен бюджет и да го използвам с некомерсиални цели. Говоря по-скоро за кадри с художествена стойност...
    Георги Русинов

  7. #77
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Твоето също е огромно предизвикателство.....
    Важното е човек да си има ясна цел и после постепенно да си я преследва, като с това си доставя и удоволствие.
    Росимир Матеев

  8. #78
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Ааа, имам си достатъчно! Попитах, понеже конкретната апаратура купих без модул с идеята да ползвам FrySky, но впоследствие се отказах. Вече е Корона. Въпросът ми отпада.


    FPV-то отдавна е факт, само че аз подхождам по-класически. Моделът е голям дървен горноплощник, напълно разглобяем (включително опашката). Резервоарът позволява над 2 часа полет. Има осбособена зона с огромен обем за всякакъв вид електроника. Проблемите са предимно свързани със закупуването на техниката. Няма как да знам кое ще свърши работа, при положение че излизат все нови и нови неща... а и не са никак евтини.
    По тоя проект работя съвсем бавно, защото целта ми е специфична. Аз не искам да правя зашеметяващи видеоклипове, защото техниката, която ще ги заснеме качествено тежи доста, а с по-нисък клас се получават компромисни резултати. Говоря за DVCPro50 и нагоре, а не за камерки с обективчета колкото стотинка...
    По тая причина съм се спрял на практически насочен проект към цифрова фотография при влошени условия. Самолетът ми заснема разпознаваеми обекти от огромна височина, като остава напълно невидим. Звучи като поредната високобюджетна военна играчка, но моята амбиция е да довърша този проект с ограничен бюджет и да го използвам с некомерсиални цели. Говоря по-скоро за кадри с художествена стойност...
    А дали е възможно някаква информация за този горноплощник, профил, размери на крило, размери на тяло, тегло. Бих се радвал, като малко дете на коледен подарък и на някоя снимка. Итереса ми е продиктуван относно един мой проект за самолет способен да лети поне 1 час, бавно и относително стабилно (без клатушкане).
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

  9. #79
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Мислех да пусна отделна тема, когато му дойде реда. Сега съм в края на един дълъг период на подбор и тестване на оборудването. Моделът е с размах 2,20 метра и както вече споделих - напълно разглобяем. В тялото може да се побере телевизионна камера - предвиден е да носи доста обем и тегло.

    Снимки и повече подробности ще ти пратя на ЛС или скайп, стига да искаш. Поздрави!
    Георги Русинов

  10. #80
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Последни детайли по тялото.

    Първоначално мислех да не оставям отвор за регулиране на иглата на двигателя, но в процеса на работа реших, че ще ми е неудобно да регулирам за пръв път мотора както е поставен на модела.
    С цел предотвратяване на маслените течове, уплътнявам ауспуха със силикон. Това означава, че не мога да запаля и регулирам двигателя без капотаж, защото няма как да го сваля и кача с монтиран ауспух. А да лепя силикон на полето... някакси не ми се ще.


    Затова изработих малко удължение на иглата от парче жило.




    След това пробих два отвора - единият за иглата, а другия за достъп до малката газ. Отворите, разбира се, тампонирах:






    След това поставих колянното съединение на ауспуха на двигателя, като го уплътних с топлоустойчив силикон:




    По същия начин монтирах и заглушителя. Ето как постъпвам - нанасям пръстен силикон по средата на резбата:




    След което монтирам на място заглушителя, стягам и премахвам избилия силикон. Скъсявам тръбата за налягане и я поставям на място:






    Ето как изглежда отстрани с всичко монтирано:




    Изработих тапичка на тръбичката, през която се пълни резервоара от парче болт.




    И готово! Тялото е 100% завършено.

    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	P2040686.jpg‎
Views:	666
Size:	170.6 KB
ID:	4108   Click image for larger version

Name:	P2040684.jpg‎
Views:	647
Size:	73.5 KB
ID:	4109   Click image for larger version

Name:	P2040688.jpg‎
Views:	655
Size:	151.3 KB
ID:	4110   Click image for larger version

Name:	P2040657.jpg‎
Views:	660
Size:	86.2 KB
ID:	4111   Click image for larger version

Name:	P2040681.jpg‎
Views:	634
Size:	104.4 KB
ID:	4112  

    Click image for larger version

Name:	P2040683.jpg‎
Views:	631
Size:	154.4 KB
ID:	4113   Click image for larger version

Name:	P2040666.jpg‎
Views:	655
Size:	116.1 KB
ID:	4114   Click image for larger version

Name:	P2040662.jpg‎
Views:	650
Size:	104.6 KB
ID:	4115   Click image for larger version

Name:	P2040664.jpg‎
Views:	642
Size:	123.5 KB
ID:	4116   Click image for larger version

Name:	P2040668.jpg‎
Views:	651
Size:	120.9 KB
ID:	4117  

    Последна редакция от ajcinema; 21.04.2012 на 10:33.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен