+ Ново Мнение
Страница 11 от 12
ПърваПърва ... 7 8 9 10 11 12 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 101 до 110 от общо 115

Тема: KATANA .15

  1. #101
    Наблюдател
    Регистриран
    May 2011
    Живее в
    Враца
    Мнения
    24

    Май имам голям проблем

    А ето го и преди да го блъсна:



    Едит: оказа се, че капачката е изкривена, поизправих я и с ганитурка заспа.
    Едит2: запалих го мотора, но пак си сълзи малко от капачката.
    Мисля да му сложа 3,5cc двутактов.
    Последна редакция от amxcs; 08.04.2013 на 16:34.
    Валери Цветков

  2. #102
    Наблюдател
    Регистриран
    May 2011
    Живее в
    Враца
    Мнения
    24

    След почти 2 години , откакто имам модела се реших да го сглобя.
    Благодарение на темата ми беше много лесно. Работех без много размисъл, защото знам, че всичко е премислено до максимум от Георги
    Използвах тези машинки като по-евтини, но все пак да с метални зъбчадки.

    За 3 дни ето до къде стигнах




    Остана ми да лакирам със смола станока, реброто и да мацна тук там :) Също и да сменя тягите от комплета със спици, на Георги по ми харесват, но съм ги свършил и нямаше от къде да взема днес.

    Само се чудя тази врътка /не знам как се казва/ която се стяга към рогчето на дросела как да я стегна без да се развива?
    Валери Цветков

  3. #103
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Можеш да използваш възможно по-твърд крепеж, ако става дума за връзката на тягата към конектора. Обикновено вложката в заострена и върши работа, но можеш леко да заостриш и болта или да направиш засечка на тягата.
    Гайката на конектора се стяга леко, а после капка каноконлит отвън (в зоната на резбата) я фиксира надеждно.
    Иначе браво за модела, давай в същия дух и пускай повече снимки!!!

    Един съвет, ако позволиш: Първите полети не използвай чохлите на колелата. Рискуваш да ги ожулиш, докато свикнеш с модела. Най-добре е да си ги напаснеш и приготвиш и едва след облитането и първите полети да ги поставиш.

    Чакам с нетърпение да завършиш модела и да дадеш отзиви за поведението му и дали ти допада!!!
    Георги Русинов

  4. #104
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2013
    Живее в
    Гр. Пловдив
    Мнения
    2

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Беше ми нужна цяла седмица, за да намеря най-подходящото място за моторната машинка. След отхвърляне на цели 5 възможности, в най-последния момент се спрях на най-удачната. Дори вече бях започнал да лепя поставка за машинката на друго място, когато ми хрумна интересната идея да я сложа "наопаки". Но всичко по реда си:


    Тук се подготвяме за работа. Подготовката включваше няколко пакета царевични пръчици, бонбони и подскоци по леглото:







    Ето я проклетата машинка!!!




    Къде ли да я сложим...




    Гошо, къде е центъра бе? 1500 или 1450 милисекунди?









    Айде, готово! Тук ще е.





    Герги приятел не е лесно ти с едно аз с две. Ония синия модел 3д които го правих 5 месеца маи ще трябва да му напраВиш сефтето.Поздрави и дано др. година да има време да пофъркаме

  5. #105
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Tipo View Post
    Герги приятел не е лесно ти с едно аз с две. Ония синия модел 3д които го правих 5 месеца маи ще трябва да му напраВиш сефтето.Поздрави и дано др. година да има време да пофъркаме
    Лесно, трудно - веселба е!
    Айде, че изгни "Лазер"-а в тая изба! Давай да го пробваме, че ще го изядат мишките накрая!
    Георги Русинов

  6. #106
    Наблюдател
    Регистриран
    May 2011
    Живее в
    Враца
    Мнения
    24

    Боже господи, какво се случва с тези серва

    Днес имах малко време да довърша някой неща по модела и случайно загледах, че на едно от сервотата ушите за закрепване са се разкрачили .Свалих и .....


    Свалих и другите и същата работа, дори на едно се е сцепила пластмасата до зъбчадката
    Винтовете беха стегнати едва-едва, защото не знаех дали няма да се наложи да свалям сервотата по време на работата.
    Ментеливи сервота ли съм уцелил, аз ли греша някъде?

    ЕДИТ: Всъщност може и в мен да е грешката до някъде, защото забелязах, че съм бил обърнал гумичките с външния ръб към сервото и центъра на винта се е падал точно на най-тесното место на ушите, но това само на 2 от сервотата и то само от едната страна, а всички са изпопукани.
    Ще ги лепя и така :)
    Валери Цветков

  7. #107
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Хм, странно! Довечера ще погледна моите. Всъщност двете Катани спят в работилницата от много месеци. Време е да подновя работата...

    Ще погледна моите машинки. Те също са Корона и ще ми е интересно да видя дали времето не е нанесло поражения и на тях.
    Електрическата Катана е предвидена за бюджетни машинки, но заради експеримента ще сложа отново Корони... дано да са здрави!
    Георги Русинов

  8. #108
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Ще каже човек все едно са напъвани в средата и нещо е натискало ушите отвътре навън. Ама си има метална втулка и ако има здрава основа в която да опре втулката то тогава колкото и да се натяга винта не би трябвало да има раздуване на гумения тампон.
    Провери основата ти, дали не е хлътнала втулката в нея и затова да е раздуло тампона.
    Това само като хипотеза....а иначе точно тези корони само лоши впечатления са ми правили
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  9. #109
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Има още нещо - втулките трябва да са с "тъпото" надолу. Облата фуниевидна част трябва да бъде насочена надолу, лягайки на постамента, а главата на винтчето да ляга върху острата. Така машинката е федерирана, а не фиксирана.
    Противно на инстинкта ни...

    Още нещо - някои пластмаси са изключително податливи на СА лепила. Дори изпаренията на СА лепило са в състояние да натрошат някои видове пластмаси. Това ми се е случвало доста пъти, но не съм обръщал внимание. Когато правих обтекателите на един от последните си модели (не съм публикувал поради липса на време), осъзнах колко пагубно може да бъде въздействието на СА лепило и дори само на изпаренията му.
    Описвам ситуацията - Реших да си сглобя едно миниатюрно балсово летящо крилце. Тъй като дизайнът му е предвиден за огромни скорости, всички стърчащи елементи трябваше да бъдат покрити с аеродинамични капаци. Наборът капаци беше направен от някаква изтеглена бяла пластмаса. След като покрих машинките и рогчетата, направих отворите за микроскопични винтчета, капнах в дупките нищожно количество лепило, завих винтчетата и... пластмасовите капачета започнаха да се РАЗПАДАТ!!! Натрошиха се пред очите ми ей-тъй, както си си стояха неподвижно... Успях да спася по-големите части като веднага ги измих с метанол, но пластмасата стана крехка като паяжина... Не ми се беше случвало. Въможно е пластмасата на тези машинки да е реагирала с СА лепило, което евентуално Валери да е капнал в отворите на винтчетата... Само предполагам.
    Георги Русинов

  10. #110
    Наблюдател
    Регистриран
    May 2011
    Живее в
    Враца
    Мнения
    24

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Има още нещо - втулките трябва да са с "тъпото" надолу. Облата фуниевидна част трябва да бъде насочена надолу, лягайки на постамента, а главата на винтчето да ляга върху острата. Така машинката е федерирана, а не фиксирана.
    Противно на инстинкта ни...
    Е точно обратното ги бех наслагал всичките. Но не са стегани със сигурност. Дори тяги нямаше.
    Валери Цветков

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен