+ Ново Мнение
Страница 10 от 12
ПърваПърва ... 6 7 8 9 10 11 12 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 91 до 100 от общо 115

Тема: KATANA .15

  1. #91
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Малко добри новини: темата ще има продължение!

    Благодарение на колегата Стоян Пулевски, успях да се сдобия с още една Катана, за което му БЛАГОДАРЯ!

    Втората Катана ще бъде оборудвана в електро-вариант и в края на тази тема ще направя една подробна съпоставка между двата модела. Съпоставката ще помогне в търсенето на отговора на вечния въпрос: "ДВГ или електро?"
    Ще се постарая да сравня колкото се може повече аспекти: цена, времеемкост, сложност при сглобяването, полетно време и тегло, поведение във въздуха и др.

    Електрическият вариант ще стане доста по-бързо от другия, защото компонентите са по-малко и техните локации нямат кой знае колко варианти, за разлика от ДВГ. А и вече знам кое как да направя и няма да ми отнеме време да мисля.
    Последна редакция от ajcinema; 25.04.2012 на 11:11.
    Георги Русинов

  2. #92
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Кое на този свят е по-хубаво от гурме и страстна нощ с ослепителна блондинка?

    Разбира се, че отварянето на новичко кашонче!








    Един малък транспортен дефект, който изобщо не ме притесни. Знаех за него още при първото виждане на модела преди няколко месеца.





    Набързо изрязах 3 парченца от борова летвичка и подсигурих счупеното място.






    Понеже ми остана смола, реших да подсиля по-важните свръзки с помощта на четчица, както бях описал в началото на темата:










    Между другото, направи ми впечатление, че тази Катана се различава от моята в някои детайли. Крилете имат само една допълнителна фиксираща зона (освен тази до тръбата), а не две, както е на първата Катана.
    Тръбата е карбонова, а не алуминиева. Има и други дреболии, които ще покажа по-нататък.



    Ето къде се намира отворчето за допълнителното фиксиране на крилото. Вероятно ще го променя като на другия модел, но ми трябва още време да помисля дали да го сторя:





    Оставих тялото да съхне, а с останалата недоусвоена смола подлепих една кабина на друг модел. Ето разликата в мащабите:




    Георги Русинов

  3. #93
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Смолата втвърди и е време да напасна силовата установка.

    Ето комбинацията, която смятам да използвам:




    Поставих пробно мотора на мястото му, за да напасна центъра и визуално капотажа:







    Намерих и идеалното място за контролера:



    който ще се събере точно в тази издутина в долната част на капотажа и ще се охлажда от специален отвор в предната му страна:




    Предстои да залепя 4 пластинки от 1 милиметър буков шперплат, на които ще се опират федер-шайбите, за да не дълбаят мекия фабричен станок.
    Георги Русинов

  4. #94
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Този е един от най-фалшивите спийд контролери, които съм тествал на T-Rex 450. Болтчетата на радиатора се саморазвиват, така че ги залепи. Освен това спийда грее много, така че добре трябва да го обдухваш. Имаше и някакви проблеми с поддържането на оборотите, но вече не си спомням. Въобще не можах да го подкарам да работи коректно и се отказах да се мъча повече с него. Дано ти да имаш повече късмет. Задължително го провери с програматор какво е записано вътре в настройките.
    Росимир Матеев

  5. #95
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Чувам доста подобни мнения за тези контролери. На този етап нямам друг, затова ще изпробвам в симулативен режим този при първа възможност.
    Да, проблемите на тези контролери са очевидни...
    Харесва ми начинът по който е измислено охлаждането, но не и реализацията. Двете плочи стоят напрегнати и не контактуват добре с транзисторите. Разчита се само на термопроводящата лента да убере луфтовете, което при тази сглобка е невъзможно. Мисля да сложа още два болта в средата, така че да уравновеся натоварването. Но за това в отделен пост.

    Обдухването ще е повече от добро - ще има насочена струя на огънатата плоча и директно обдухване от турбинката на двигателя на плочата от другата страна.
    Георги Русинов

  6. #96
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Kakъв е мотора? Какво витло си му приготвил?
    Колкото до контролера - ползвам такъв за авиомодели, не съм имал проблем с греене. Товарил съм го около 350 - 380W и се представи добре. Не са се развивали винтчета, ама и вибрациите не са хеликоптерни. Малко по-тежичък от други контролери, ама бива.

  7. #97
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Смолян
    Мнения
    40

    KATANA . 15

    Здравй Гоше поздрав за двата модела пу да не ги урочасаме много са хубави пожелавам им много часове в полет и най вече безаварийно приземяване. Гоше дали е възможно да наравиш една съпоставка между двата модела полетно тегло, марка , модел и мощност на моторите , обороти , витло , акомулатор, полетно време и поведение в въздуха. Ако те затруднявам с всичко това моля за извинение ама не знам досега да се е отворила такава възможност един и същи пилот да сглоби и тества два еднакви и същевремено различни модела. Побелавам ти успех във всяко начинание.

  8. #98
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Точно това искам да направя. Идеята се роди малко след като се сдобих с първата Катана. В края на темата ще направя нещо като таблица, в която ще запиша всички различия/прилики/съпоставки, които се сетя.

    Мерси за пожеланията! За многото часове полет отсега споделям, че няма да се навъртят. Аз не обичам да карам един модел много време. Омръзва ми, а и не си падам много по самото каране. Повече ми харесва да се занимавам с работа по моделите, отколкото да ги карам. Тези Катани надали ще навъртят повече от час-два общо полетно време. Най-вече ще стоят да ми красят тавана...
    Георги Русинов

  9. #99
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    ОТК хубаво огледа станока.


    Първо отгоре:




    После отдолу:





    И накрая взе становище и този станок да бъде лакиран, а на местата, където ще е захванат двигателя да бъдат поставени "шайбички" от буков шперплат 1mm в който да се впият федерките:




    Така и така ще подсилвам свръзките, нищо не ми коства да лакирам целия станок. Той може да се ползва и в оригинален вид, но аз държа всичко да е добре защитено. Ако се използва планка за мотора, подсилването не е наложително, но в случая няма как - планката няма къде да се захване или ако се захване, ще бъде опасно близо до ръбовете, където има голяма опасност от пропукване с времето. Затова - класическа технология!
    Георги Русинов

  10. #100
    Наблюдател
    Регистриран
    May 2011
    Живее в
    Враца
    Мнения
    24

    Мисля да почнам и аз да събирам малко по-малко моята Катана.
    За сега имам в наличност същият 4т мотор и апаратурата.
    Какво ще кажеш за тези машинки: Corona 939MG Metal Gear Servo 2.5kg/ 12.5g/ 0.14sec като по-бюджетен вариант?
    Валери Цветков

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен