+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 12

Тема: Може ли някакъв самолет за начиняещи ?

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    гр. Пловдив, кв. ЖК. Тракия
    Мнения
    11

    Може ли някакъв самолет за начиняещи ?

    Може ли самолет направен от депрон без угъвания на депрона смисъл да бъдат крилата от 6мм

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    18

    Заповядай колега :)
    http://www.3dmondesigns.com/Lil'-Ripperplans.php

    Този самолет според мене е точно като за нечинаещи. Аз никога не бях карал самолет и си излетях и си качнах като пич още първия път. Само му направи елероните, елеватора и ръдъра с по-малка площ, че иначе е много нервен самолета. :)
    Димитър Ненов

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    гр. Пловдив, кв. ЖК. Тракия
    Мнения
    11

    а боята от къде се взима ?

  4. #4
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Quote Originally Posted by Letniq View Post
    Заповядай колега :)
    http://www.3dmondesigns.com/Lil'-Ripperplans.php

    Този самолет според мене е точно като за нечинаещи. Аз никога не бях карал самолет и си излетях и си качнах като пич още първия път. Само му направи елероните, елеватора и ръдъра с по-малка площ, че иначе е много нервен самолета. :)

    Здравей,
    точно този самолет НЕ бих препоръчал за начинаещи
    Ако му намалиш ръдъра, елеватора и елероните - просто няма да е този модел. А той е много добър акробат. Карам го вече година и ми е любимец. Не преправяй модела!
    Ако все пак се навиеш да го правиш - за начало карай с по-малки отклонения - тогава си е послушен.
    Крилото задължително с карбонова пръчка иначе ще го пречупиш. Първия ми беше с летвичка и пак го счупих при едно пикиране и рязко вдигане нагоре. Но с карбона няма проблеми.
    Търси максимум леко тегло, аз карам най-много с 450mA батерия.
    Не е труден за правене. Ако искаш се пробвай. Запаси се с перки, в началото ще са ти основен консуматив.
    Впрочем, времето ще се разваля, ще започне да духа, а вятъра в началото ще ти пречи много.
    Защо не се пробваш с някой горноплощник - така ще изпиташ удоволствие от полети, ще се понаучиш да излиташ и кацаш, да се справяш с вятъра.
    А напролет ще си готов за този модел.
    Успех!
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    26

    Съгласен съм със smarty, по всички въпроси.
    Самолетът е уникален, но при пълно безветрие и не с намалени отклонения.
    Не мисля че като цяло "плосколет" е за начинаещи.
    Трябва ти нещо бавно с качество на крилото, но за жалост без профил не става, а профил без огъване или изрязване ......

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    Като искаш плоско крило направи го с KF профил. хем няма да огъваш хем ще имаш прилична подемна сила. А това с какъв вид самолет (акробат или тренер горноплощник) ще започнеш своя път в авиомоделизма решаваш сам.
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Моето мнение е че тренер с малко крилно натоварване под 40 примерно, който да лети бавно, да излита и каца сам с минимална скорост си трябва. Мисля че няма значение дали ще се учиш на него , или просто ще го използваш за кеф и релакс докато си пиеш бирата и си пушиш цигарата на полето то той да е във въздуха и да не се изпотяваш когато за някаква секунда отклониш погледа от него.Отделно си трябва и самолет с по голямо крилно натоварване да кажем около или над 55-60 за литкане при вятър защото не винаги времето е без вятър.Дет се вика си трябват поне два модела тип учебни.Един за без вятър, втори за вятър-те с гаранция по принцип остават дълго време цяли и винаги носят радост.Добре е и апаратурата да има копче за отклоненията да може да се намаляват наполовина ходовете им.Добре е и да имаш и некъв планер които вече ептен пък не му трябва пилотска намеса за по няколко секунди когато си лети спокойно и бавно високо горе. С две кратки думи къвто и модел да вземеш за начинаещ то тои едва ли ще живее дълго без ремонти, а за да са по малко тези ремонти трябва скороста да е минималната възможна, и най-вече конструкцията на самолета да позволява да се ремонтира.

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Виждам, че си от Пловдив. Ако не си се занимавал досега с модели, най-добре е първо да се запознаеш с материята, да видиш/пипнеш наживо летящ модел и чак тогава да си направиш сметката кое би било най-подходящо за теб. Ако можеш, ела на някоя от седмичните сбирки - или на поляната в Тракия, или с нашата група на Раковски. Ако нямаш тази възможност, потърси ме на ЛС или на скайп със същия никнейм, за да се опитам да ти помогна с каквото мога.
    Георги Русинов

  9. #9
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Трябва ти едно такова:
    http://www.youtube.com/watch?v=MLeETKqMfZI

    Или такова:
    http://www.youtube.com/watch?v=C69s8...eature=related

    Плосколет си направи по - късно, като овладееш пилотирането.

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    гр. Пловдив, кв. ЖК. Тракия
    Мнения
    11

    аз на тази поляна така наречената Могила често ходя дет е в тракия

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен