Quote Originally Posted by soton View Post
Доколкото виждам кабела дето го предлагате също е усукана двойка,а да казвате че ще пропуснете 8 ампера през 0.32 кв.мм.без глеми загуби е несериозно.
Но... в края на краищата може би моделарската техника е друга техника!И май че си е баш така:Гнездата на куплунзите JR на приемника ми са за куплунзи с ключ,а всичките неща дето искам да включа там са с куплунзи без ключ и може да ги въртиш как си искаш.Сега за да си свържа нещата трябва дя питам в форума,защото няма от къде да науча.Трябва да снимам,да поствам снимки,да губя време и кой знае на края дали няма да сгреша,както се беше случило с един от вас дето си прецакал радиото.
Има ли някъде разпис на тези куплунзи?
Бях решил да кажа нещо пиперливо, ама айде, от мен да мине... СОТОНЕ, прочети първият пост на тая тема и забрави за тия 8 ампера доде е време.

Преди да си изгубил една камара време - ключът (както го наричаш) съвпада с бялото кабелче, което може и да е жълто. Следват + и - по ред на номерата.
Освен това на приемника вероятно пише... И най-накрая - виж вътре запаралелването. Двата паралела са плюс и минус.

Затова първият път си отбелязваш кое къде е и после нямаш ядове. Още един жокер - минусите най-често са долу.