Здравейте момци,
Пренасям проблема от http://modelist.bg/showthread.php?t=...ull=1#post9432 тук, защото след пробите, които направихме днес, се оказа, че......всичко си работи..... С тази конфигурация съм направил не по-малко от 30-тина полета без да имам подобен проблем и не знам къде да ровя.
Това, което ми се ще да науча е каква е разликата при поредността на включване на Spectrum DX5E - приемник->предавател и обратно?
Забелязах следното:
1. При включване първо на предавателя, след установяване на връзка, приемника мига непрекъснато, както за установяване на връзка, но всичко си работи перфектно ( всичко това е при положение, че предавателя и приемника са "binded");
2. При включване първо на приемника, след установяване на връзката, приемника свети постоянно и пак всичко си работи.
Порових се в нета и намерих това - http://www.modelflying.co.uk/forums/...s.asp?th=26090 , което обяснява, че когато е изпълнена процедурата първо предавател, после приемник се влиза в режим на QC ( quick connect - бързо възстановяване на връзката ). Интересното е, че процедурата, за да се влезе в режим QC е наистина следната:
Включва се предавателя, след него приемника.....изключва се отново приемника и веднага се включва пак???????????? Тоест следния текст е верен:
Цитат:/
Disconnect power to the Rx by whatever means appropriate ( unplug battery, switch off etc etc ) and reconnect instantly.
Do not touch the TX during the testing at all.
If the Rx LED is now flashing then QC is enabled.
/Край на цитата.
Също така не разбирам и следната част от обяснението:
Цитат:/
HOWEVER, if LED remains solid then it is not. Even if it is flashing ensure that the receiver has actually reconnected correctly by observing how long it takes for it to regain control of the servos - this should be no more than a few milliseconds - if its like a couple of seconds or so, then it needs sending in for firmware upgrade.
/Край на цитата.
За какъв ъпдейт на фърмуера иде реч?

Нека някой, който се е "борил" и има повече опит с тази апаратура да даде разяснения.