+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 5 от общо 5

Тема: мини еко

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    Apr 2011
    Живее в
    sofia
    Мнения
    53

    мини еко

    задължително ли е дасе слага антена на мини екото имам предвид да се продупчи корпуса отгоре и да се сложи антената а и също трябва ли да правя ключе отвън или ще си я включвам и изключвам от вътре много ще съм ви благодарен ако ми разясните подробно предварително мерси.
    Марсел Марков 1998

  2. #2
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Ако мислиш да участваш в състезания,външния ключ е задължителен.Освен това има изисквания да е монтиран на палубата или на транеца на модела,да е червен,ухото на кабела - минимум 20 мм и да се изключва в посока обратна на движението.И понеже карам на 40 Мhz,за външна антена използвам стоманизирана тел Ф 0,4мм.Може би някои колеги ще ме оборят,но особено в класовете МИНИ,антената ако е вкарана в пластмасова дебелостенна тръбичка с дължина 30 см по време на ход започва да действа като махало.Това странично люлеене оказва отрицателно влияние на Мини корпусите.Може би тук е мястото да се подчертае ,че и трептенето и огъването по време на ход на стартовия номер с размери 80/80 мм води до същия негативен ефект/да не говорим ако е на транеца и има допир с водни пръски/.А комбинацията от двете,плюс един не перфектно стабилизиран корпус ...е направо зловеща .Надявам се че бях полезен. Успех
    Станислав Христов

  3. #3
    Наблюдател Аватар на [VIP™] Best Of The Word
    Регистриран
    Mar 2012
    Живее в
    България
    Мнения
    13

    И един съвет и от мене , когато си изкарваш антената през корпуса , гледай да не е през карбона Успех

  4. #4
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    [VIP™] Best Of The Word;11309
    Quote Originally Posted by [VIP™] Best Of The Word View Post
    И един съвет и от мене , когато си изкарваш антената през корпуса , гледай да не е през карбона Успех
    Ами, ако целия модел е от карбон?
    Димитър Пенев

  5. #5
    Наблюдател Аватар на [VIP™] Best Of The Word
    Регистриран
    Mar 2012
    Живее в
    България
    Мнения
    13

    Антена

    При условие , че целият модел е от карбон , ще се пробие една дупчица 5 мм . И в дупката ще се вкара пластмасова тръба , така че антената да няма допир с карбона

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен