+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 11

Тема: HSP buggy

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    HSP buggy

    На скоро имаx идея да направя моделче което да го карам на пясък и във вода( на плажа). Спрях се на нитро бъги на HSP 1/10 От механичната част проекта се реализира, но електрониката и по-точно мотогрупата излезна много въшлива. Моторота едва имаше силичка да влачи бъгито, а пък контролера имаше някакъв брутален гогоинг и общо взето му трябваше един метър за да разбере на къде трябва да развърти мотора. Както и да е, ясно е че ще сменяме мотогрупата, ето малко снимки какво се получи след 12-14 часа работа на струга и фрезата







    Сега е време да благодаря на моят приятел Алекс, който ми помогна за направата на стойката на централният дифф и още няколко неща.
    Неделчо Брънчев

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Тази щанга нарочно ли е отвътре?





    На мен ли ми се струва или по модела има страшно много стружки? Или е прах?
    Георги Русинов

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    За шангата реших че е по-удачно да е от вътре. Иначе по модела има стружки, защото точно преди да направя снимката трябваше да изпиля някои неща. Е после модела го издухах на компресора, така че няма проблем.
    Неделчо Брънчев

  4. #4
    Потребител Аватар на kolibri
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    85

    Да и аз щях да попитам за щангата.Каква е разликата при двете положения???
    Александър Иванов
    Пловдив

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ами аз нарочно си поиграх да покажа правилното положение, но... явно не се разбра идеята.

    Както е в момента щангата има вероятност да опира в сервото и не може да се използва късото рамо.

    Освен това ъгълът, който сключва с кормилното рамо не е прав... Това на прост език значи, че в двете посоки отклоненията ще са различни.


    Неделчо, един съвет: когато работиш, избягвай да стържеш метал в близост до електроника или механични възли. Стружките влизат навсякъде. Някакси е немарлив този начин на работа (урболешки).

    Правилното е да се разглоби съответния възел, след това да се прави обработка на метала, измиване и монтаж. Иначе излизаме от клуба по моделизми и влизаме в клуба на мундарите.

    Забележката е приятелска!

    Освен това погледни колко остри ръбове има по детайлите, които си изработил сам. Да виждаш остри ръбове по оригиналните детайли на количката?

    Отново казвам: критиката е градивна!

    Последната забележка е конструктивна - хубаво си сложил стабилизиращи плоскости, но по този начин натоварваш зоната на първично предаване. Нея трябва да я укрепиш с с още една спъваща планка между двете конзоли на първичното предаване вдясно (ако гледаш модела отзад) или да свържеш твърдо профила на батерийния отсек с въпросната част.
    В момента имаш пантограф. Трябва да го спънеш.
    Георги Русинов

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Относно рамото на сервото и поставянето на тягата си прав, но в случея нямам проблеми нито със завиването нито с това че шангата опира в сервото. Ако я сложа по начина по който ти ми казваш, тогава ще се получи още по кофти ъгъл. На този е тап, така е по-добре

    Относно стружките и острите ръбове си напълно прав, по проблема беше че времето ми беше твърде ограничено. Нямах възможност, да отделя двойно повече време да разглобявам и сглобявам отделните възли по няколко пъти. Някои от нещата прото се правеха на място. Иначе електрониката се сложи последна.

    Това последното нещо не го разбрах. Ако имаш в предвит, че трябва да подсиля моторамата, тук вече ще ти кажа, че просто няма нужда. Захваната е към шасито достатъчно здраво. Алуминият който съм използвал е доста твърд. Моторчето не мърда от мястото си.
    Неделчо Брънчев

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    18

    Относно щангата за завиване,при всички модели на хсп щангата за завиване оригинално си е от вътре,а дали трябва да е така са решили конструкторите на моделите,макар че всичко при тези модели се прави на конвейр без да се мисли много за поведението на модела на пътя освен това с оригиналното рогче няма смисъл да се обръща посоката защото ако пъпката се премести от другата страна,щангата излиза прекалено много на вън и тогава при пълно завиване на дясно(в неговият случай или рогчето назад) се получава почти права линия между щангата и рамото на сервосейвъра (пробвано) което неминуемо се отразява върху поведението на модела защото в едната посока сервото при едно и също движение завива доста повече гумите в едната посока от колкото в другата (пробвано),но нека все пак да оставим на експертите да се произнесат компетентно по този въпрос
    Асен Мартинов 37г. гр.Пловдив Tamiya tt-01 BMW E30 Schnitzer,HB cyclone Opel Astra,Yokomo MR-4TC Custom BMW M3,TEH-R31 EP-Drift,Losi 8ight T-el,Mugen MBX5T-el,Ofna lx1e,LRP-shark 18,Takara tomy D1-AE86 Levin Hayashi

  8. #8
    Потребител Аватар на kolibri
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    85

    Ами ако сервото се измести с около сантиметър по-навътре (към центъра на модела), няма ли при поставяне на щангата от външна страна, тя да дойде под правилен ъгъл (перпендикулярно предполагам) спрямо рогчето на сервосейвъра?Това би трябвало да е вариант за решаване на проблема (ако има такъв), но с малко повече играчка.Относно острите ръбове и аз съм съгласен, че не бива да ги има.Мисля че не е кой знае колко трудно да се свалят "ръбестите" части и да се позаоблят с пила.
    Александър Иванов
    Пловдив

  9. #9
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Ето снимка, как седи сервото на оригиналната му поставка и щангата както е в момента.

    ето и другият варянт

    Кой е по-добър????

    Относно острите ръбове, споко Алекс, знам кой ще ги заобли с пилата, след като се върна в Пловдив .
    Неделчо Брънчев

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Наистина под този ъгъл нещата изглеждат различно. Но все пак би било по-добре щангите да минават от външната страна. Очевидно конструкцията не го позволява.


    Неделчо, острите ръбове не са проблем. Моделът ще върви и с тях. Те са част от моделното творчество и и естетика. Някои казват, че е по-добре да върви, отколкото да е красиво. Други -обратното. Въпрос на вкус.

    Покойният Гаро Паносян казваше следното: Когато видиш нещо хубаво, казваш "хубаво". Когато видиш нещо наистина хубаво, си казваш "Еее, густо, майна!".
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен