+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 96

Тема: Edge 540

Threaded View

  1. #1
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Как ще се балансира вала(двигателя) , като е премахната едната противотежест?
    За картерния обем-добре, поздравления.
    За кривощипа на сглобка към вала- (ако не фиксираш по друг начин)- не е добре.
    За аксиалната фиксация- ще видя реалното изпълнение.
    За уплътняване на вала- може би с един сух и един мокър лагер е добре(така ще намалиш още картерното пространство).
    Това мисля,но не ми обръщай внимание-прави както виждаш нещата.

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    За картерния обем-добре, поздравления.
    Можех да намаля още картерния обем, но не искам да усложнявам конструкцията с клапи. Под определен обем с този вид хранене би се получил нежелан ефект.


    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    За кривощипа на сглобка към вала- (ако не фиксираш по друг начин)- не е добре.
    Вероятно имаш предвид биелата? Както вече казах - при отрязването на вала, оставям една "филийка" от другата половина, която ще набия обратно и ще подсигуря със заварка. Тя ще предотврати излизането на биелата и триенето в задната капачка. Освен това цилиндърът ще бъде отклонен с около 0,3 градуса назад.


    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    За аксиалната фиксация- ще видя реалното изпълнение.
    Реалното изпълнение се вижда от снимките. Засечките на вала лягат едновременно и на двата лагера. Задният лагер е ограничен от новия ръкав, а предния лагер ще е набит в тялото и допълнително се държи от усилена зегерка.

    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    Как ще се балансира вала(двигателя) , като е премахната едната противотежест?
    Както се вижда от снимките, не е премахната противотежест, а цялата задна част на вала. Имам предвид, че отрязаният детайл съдържа в себе си както противотежестта, така и остатъка от чопа, който също тежи. Двете противотежести не балансират само буталото, но и големия и тежък чоп.
    С премахването на половината от вала ще мога да олекотя допълнително буталото и така ще балансирам двигателя. На практика без половината вал този двигател има по-малко вибрации, отколкото с цял вал и мога дори да не пипам буталото.


    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    За уплътняване на вала- може би с един сух и един мокър лагер е добре(така ще намалиш още картерното пространство).
    Никога не използвам сухи лагери в двигателите с вътрешно горене. Рано или късно се скапват. Решението при този двигател е в предния ръкав. Той има зона, която е плътно по вала. Това ми дава възможност да махна задната капачка на предния лагер и да оставя само предната. Така лагерът ще се маже, а картерният обем няма да се увеличи, тъй като плътната зона не позволява бърза циркулация на сместа през себе си.



    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    Това мисля,но не ми обръщай внимание-прави както виждаш нещата.
    Когато мненията са конструктивни и изпълнени с позитиви, не мога да не обърна внимание. Може да не толерирам заяждането, но не мога да си изкривя душата и да карам наред с един аршин лошото и доброто.
    Георги Русинов

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    От много време се каня да си купя пескоструен пистолет и най-сетне се реших. Не устоях на изкушението и набързо изпръсках корубите, преди да съм приключил с грубото шлифоване. Резултът е много добър! Използвах сода бикарбонат:










    Още малко грубо шлайфане и ще изпръскам още веднъж финално.

    Ето как ще бъде фиксирана биелата аксиално (показвам на стар тестов вал):





    Разбира се, "филийката" ще бъде заварена.
    Георги Русинов

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Днес си набавих нужните части:



    Новият вал. Първо му нарязах резбата, после го хванах натясно:



    И го бастърдисах:



    После уплътних лагера с филийката, прикапах го, шлайфах заварката и валът е готов:







    Използвах неръждаем електрод. Целта е заварката да остане мека, а и тези електроди се топят по-лесно и бързо разливат. Така мястото не се поврежда:



    Оставих хлабина на лагера само 1,5 десети. С работата тя ще се удвои:

    Георги Русинов

  5. #5
    Автор Аватар на Пулевски
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    194

    А каква е идеята за лявата резба?
    Стоян Пулевски '71 набор.

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Остатък от оригинала. Ще го отрежа утре, че стана късно. Имам една идея, но ще я обмисля.
    Георги Русинов

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    18

    Има ли осово изместване на цилиндъра или буталото по оста на вала?

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен