Quote Originally Posted by ЕНТУСИАСТ View Post
Нямам това предвид, а изместване на оста на цилиндъра спрямо оста на вала, или децентрация на буталния болт спрямо геометричната ос на буталото. Има го при почти всички ДВГ, за подобряване на разпределението на усилията бутало-цилиндър. На 58-кубикова резачка съм мерил и имаше изместване на буталния болт.

Първоначално зададеният въпрос ме обърка. Помислих, че ме питаш дали планирам подобни промени.

Отговарям и в двата случая:
Да, двигателят ще има децентриран бутален болт. Подбрах такова бутало. Не всички имат.

Допълнително отклонявам цилиндъра под много малък ъгъл назад с цел биелата да не тръгва назад. След загряване би трябвало ъгълът да се занули. Поне на теория... на практика правя пробите при сглобен двигател като загрявам чрез обдухване с горещ въздух, като наблягам на цилиндъра (симулирам работно загряване, като знам предварително коя зона колко се нагрява) и след достигане на 125 градуса на главата започвам да охлаждам с въздушна струя. На сухо индикаторът показва, че цилиндърът се "изправя", но в работа няма как да премеря. Следите по биелата ще покажат след няколко часа работа.
Умишлено не публикувам тези експерименти. Прекалено тегава материя за повечето потребители. Сметнах, че е по-добре да спомена за отклонението, но да не влизам в сложни обяснения защо го правя.