Визуализирани са от 1 до 10 от общо 96

Тема: Edge 540

Threaded View

  1. #34
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Както вече казах, работя паралелно по два двигателя. Тъй като за Як-54 ми е нужно тегло в носа, двигателят е сравнително "стандартно" окастрена резачка.
    Но за Edge ми трябва лек мотор и затова резачката ще бъде окастрена до неузнаваемост.

    Най-напред подбрах резачка с по-дебели стени на отливките, след което изрязах двете половини. Този път премахнах постамента, който обичайно оставям. Той няма да ми трябва:




    После очертах къде трябва да играе ножовката:



    И отрязах излишното:




    Обърнете внимание: двигателят се првръща в чисто моделарски мотор с едноопорен вал!!! Тотална промяна на концепцията "резачка". Тук стигам и до същината на идеята "двигател от резачка". Ще покажа как една евтина "суровина" се превръща в надежден, мощен и лек авиомоделен двигател с помощта на прости инструменти. Дефакто всеки, дори дете, може да си го направи сам вкъщи с евтини хоби-инструменти и съвсем малко стругарска работа.

    И ето какво се получава:



    Валът, който е вътре, няма да се използва. Това е стар, негоден вал, който използвам за мярка.

    Мярката е важна за да се нагласи картерния обем и отстоянието от задната капачка.
    А капачката ще бъде затворена с алуминиева ламарина 1,2 mm, която ще заваря с новия електрожен и електроди за алуминий.

    Много важна подробност е разрязването на коляновия вал. Мястото на среза трябва да е точно тук:



    А останалата пластинка от противотежестта НЕ се изхвърля. Тя ще получи най-важната роля за безпроблемното функциониране на двигателя. Но за това ще стане дума по-нататък.
    Последна редакция от ajcinema; 15.04.2017 на 20:00.
    Георги Русинов

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен