Реших да направя тази тема не за да се похваля с нова играчка, а за да споделя някои похвати, техники и решения, които използвам. Тъй като няма много теми за построяване на модели от вида ARF (на мен са ми любимите), ще опиша подробно целия процес и ще обясня как да се избегнат най-често допусканите грешки.

И така, да започваме!

Помещението:


Тази стая е част от моя клуб - малък апартамент, който е само за мен и моето хоби. Има стая за гости, "склад" за готовите модели, кухня и т.н. Тук работя по моделите, запивам с приятели, отсядат мои гости, помагам на начинаещи моделисти. Все още има доста работа по подреждането, затова ще помоля да игнорирате разхвърляната обстановка. На този етап ще започна работа в стаята за гости, а когато нещата станат мръсни - ще се пренесем в работилницата.
Стаята тепърва ще се подрежда. На този етап в нея има всички елементарни удобства - легла, работно бюро, компютър, малко видео-техника, течаща вода, заряден кът, хладилник за напитки, кафемашина и музика. Осветлението е изцяло светодиодно и екологично (енергия от слънцето).


Избирам модел:


Понеже мястото е ограничено, няколко нови ARF-а не можаха да се поберат в "склада". Пречат, но докато успея да завърша целия клуб, ще трябва да се примиря. Избирам си един от тях (Edge 540).



Визия на модела и ТТ данни:



Окраската ще бъде нещо средно между тези двете. Предварително облечения с фолио модел не отговаря 100% на картинката от кутията. В процеса на работа може и изцяло да сменя облика, това ще преценя по-нататък.


Слагаме кутията на масата:



И я отваряме:


Най-хубавото от цялата работа е точно този момент.


Държа да предупредя, че ще напредвам бавно, защото времето, което мога да отделя е максимум 10-15 минути дневно. Служебните ангажименти и семейните задължения напоследък са по-важни. Жегата също не е за подценяване.