+ Ново Мнение
Страница 8 от 10
ПърваПърва ... 4 5 6 7 8 9 10 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 71 до 80 от общо 96

Тема: Edge 540

  1. #71
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by ЕНТУСИАСТ View Post
    Нямам това предвид, а изместване на оста на цилиндъра спрямо оста на вала, или децентрация на буталния болт спрямо геометричната ос на буталото. Има го при почти всички ДВГ, за подобряване на разпределението на усилията бутало-цилиндър. На 58-кубикова резачка съм мерил и имаше изместване на буталния болт.

    Първоначално зададеният въпрос ме обърка. Помислих, че ме питаш дали планирам подобни промени.

    Отговарям и в двата случая:
    Да, двигателят ще има децентриран бутален болт. Подбрах такова бутало. Не всички имат.

    Допълнително отклонявам цилиндъра под много малък ъгъл назад с цел биелата да не тръгва назад. След загряване би трябвало ъгълът да се занули. Поне на теория... на практика правя пробите при сглобен двигател като загрявам чрез обдухване с горещ въздух, като наблягам на цилиндъра (симулирам работно загряване, като знам предварително коя зона колко се нагрява) и след достигане на 125 градуса на главата започвам да охлаждам с въздушна струя. На сухо индикаторът показва, че цилиндърът се "изправя", но в работа няма как да премеря. Следите по биелата ще покажат след няколко часа работа.
    Умишлено не публикувам тези експерименти. Прекалено тегава материя за повечето потребители. Сметнах, че е по-добре да спомена за отклонението, но да не влизам в сложни обяснения защо го правя.
    Георги Русинов

  2. #72
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Механиката е сглобена:



    Георги Русинов

  3. #73
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Докато стане вечерята, изстъргах адаптера. Започва да прилича на "истински" двигател:



    Георги Русинов

  4. #74
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Тъй като днес ми хрумна още по-екстравагантна идея, подготвих още един вал.




    Идеята е свързана със закрепването на адаптера за витлото. Новият вал ще е за нов двигател, на който ще тествам идеята. Ако се окаже сполучлива, ще я приложа. Дори смятам да "обърна" вала на GeeBee. Това ще ми спести около 200 грама тегло от мотора и ще ми коства само 2 часа работа.
    Идеята се зароди след закупуването на новата бордова батерия. Тя тежи само 170 грама и ми дава възможност да олекотя носа на модела. Нещо, което преди не можех заради ЦТ. Заедно с разликата от нейното тегло, ще премахна над 350 грама.

    В крайна сметка важен е само крайният резултат.
    Последна редакция от ajcinema; 28.04.2017 на 06:06.
    Георги Русинов

  5. #75
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    18

    Май ще си купя и аз една резачка, ала мястото в апартамента е малко...

  6. #76
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Изчакай да видиш моделите в полет. Тук има брожения. Заложи на сигурно. Аз така бих постъпил. Ако желаеш, заповядай на място.
    Георги Русинов

  7. #77
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    И аз споменах- Пловдив е по- близо от Плевен. И то много по-близо.

  8. #78
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    18

    Интересувам се от собствена изработка самолет, не съм съвсем бос в това хоби. Имам няколко, но са все електрички. Запалих се по ДВГ, но бензин. Не ми се занимава с метанолки.
    Тук ми е интересна конверсията на мотора. Ще ми е любопитно да го видя в деиствие.

  9. #79
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Правилата са ясни и ми се иска да задам въпрос без провокация.
    Как би му се отразило на мотора премахването на долния сегмент? Тегло? Триене? Ресурс?

  10. #80
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    За такива въпроси няма никакъв проблем. Щом касае конкретния модел/мотор или свързани с тях. В никакъв случай не твърдя, че знам всичко. Винаги може да се научи нещо ново и в такива дискусии бих участвал с удоволствие.

    Доколкото съм чувал, подобни разисквания има в руски форуми. Само съм чувал, но не съм го чел. Единствено мога да предполагам откъде идва идеята: някои от марковите резачки (Хускварна) имат само един сегмент. Някои моделарски мотори също. Предполагам, че това е основата на идеята за премахване на долния сегмент.
    На теория подобна стъпка би намалила триенето и от там биха се повишили оборотите. Но конструктивно са заложени два сегмента, предполагам поради по-голямата хлабина на буталото, спрямо цилиндъра. Един сегмент се слага при високооборотните двигатели с цел намаляне на триенето, но тогава би следвало буталото да е с по-малка хлабина спрямо цилиндъра. Нещо, което ме озадачава, тъй като цилиндърът е алуминиев. В китайските резачки кой знае защо хлабината е по-голяма. Може би презастраховане, а може да се дължи на по-различния материал на буталото, спрямо този на цилиндъра. Нямам идея.
    Мислил съм да премахна долния сегмент още преди да чуя за руските форуми, но се отказах. Вероятно ще има ефект, но ключовете при китайските резачки са доста отворени. При нов мотор вероятно ще има ефект, но след разработката надали. Мое мнение, може и да греша. Ако можех, бих заложил на един сегмент, но не обикновен, а L-сегмент. Не искам да усложнявам нещата и затова не го направих. Няма смисъл.
    При всички положения хромът е много здрав. По-скоро ще се надере от неправилна употреба, отколкото да се износи. Сегментите също са на практика вечни.
    Откъм тегло надали би повлияло особено. Сегментите са много леки.
    Не знам, ще се радвам и на други мнения по този въпрос. Честно казано не ми се разглобява и сглобява само за единия тест. А и тестът ще е меродавен след разработка. Тогава пък хептен не ми се отваря.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен