+ Ново Мнение
Страница 4 от 10
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 96

Тема: Edge 540

  1. #31
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by smarty View Post
    Имам една такава батерия излишна. Поръчана по недоглеждане на размерите и. Така си и стои неизползвана. Ако имате апаратури подходящи за нея само свиркайте ако я искате. Батерията си е ок, но немога да я "навра" в апаратурката
    Ако ти е излишна батерията, давай цена и я взимам. Имам друг предавател, който плаче за полимерка - той е с широка шахта, за 8 батерийки. Прати ми цена на ЛС и те отървавам!


    Май е нормално напрежението за лифетка да показва 9,5. Ще направя 2 цикъла, за да видя какво ще отдаде и попие. Притеснява ме само да не пострада мощността на излъчване на модула, но той би трябвало да има някаква стабилизация около 5,5V (или поне така си въобразявам).

    П.п. Опааа, от достоверен източник, комуто имам вяра, разбрах, че не бива да се правят цикли... Значи ще направя друг тест - пускам предавателя и гледам какво става през 10 минути. Грубо, ама...
    Георги Русинов

  2. #32
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2011
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    33

    Мартине, за търниджито няма да стане, то е ясно и имах в предвид подобна но ЛиПо. А тая батарейка и в моя DX7 не стана, щото е малко плоска-широка, ама аз резнах капака малко и стана. Щото и аз като Жоро не ми провървя в покупката, не бях съобразил с размерите.
    Ето как е станало при мен.




    П.П. Само, че да имате нещо в предвид, ако ползвате като моята хапаратура идете в сервизните менюта и настройте алармата за ниска батерия на 9.8 - 10 волта. С цел да не пада заряда на клетка под 3 волта. Иначе оригинално алармата се активира на 9 волта.
    Тихомир Тодоров

  3. #33
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Май е нормално напрежението за лифетка да показва 9,5. Ще направя 2 цикъла, за да видя какво ще отдаде и попие. Притеснява ме само да не пострада мощността на излъчване на модула, но той би трябвало да има някаква стабилизация около 5,5V (или поне така си въобразявам).

    П.п. Опааа, от достоверен източник, комуто имам вяра, разбрах, че не бива да се правят цикли... Значи ще направя друг тест - пускам предавателя и гледам какво става през 10 минути. Грубо, ама...
    Грубо ама достоверно

    Като чета отзивите за твоята батерия хич не ми става радостно
    Има случаи на запазено напрежение от 9,8V след изключване на заряда,
    случаи на раздути! батерии при заряд с ток равен или по-голям от 1А!
    има и такива с паднало напрежение дори директно на 9,2V...
    и гвоздея на програмата - има батерии с объркани плюс и минус изводи!!!
    МЕРЕТЕ и тогава ръчкайте в хапаратурата!

    Моля те сподели какво разбра за циклите на лифетките. Плиииииз
    Аз ползвам на двете си апаратури тези две батерии и съм много доволен!

    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  4. #34
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    В апаратурата лифетката влезе мазно, с много леко пристъргване на куплунга. Дава добър, плътен контакт, за разлика от фабричния държач с отвратително твърдите кабели...

    А иначе за ЛИФЕ-тките разбрах следното:

    1. Лифетки НЕ се циклят!!! Не е препоръчително!
    2. Не горят, а ГЪРМЯТ.
    3. Нормално е да тръгнат на 9,5 - 9,2 (което на мен май ми е малко за модула)
    4. За плюса и минуса и аз го прочетох... макар и със закъснение. Имам късмет.
    5. Точно тази батерия НИКОГА с повече от 200-300 милиампера (заряд, разряд)
    6. Поръчах полимерка.

    Ще почакам година-две за да узреят новите технологии. Батерията отива настрана за нискобюджетни модели (имам апаратура за целта, отново 9Х).


    P.s. Искам да купя полимерката, за която каза, че ти е излишна. Прати ми подробности (цена) на ЛС, моля! Ако все още искаш да се отървеш, разбира се! Имам 2-3 предавателя с гнездо за 8 батерийки, в които ще влезе без интервенции.
    Георги Русинов

  5. #35
    Автор Аватар на Пулевски
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    194

    На моята ХК-лифетка след пълно зареждане и поставяне в радиото дава 9,8 - 9,7V и така държи с плавно падане
    към разрядни нива при нормална експлоатация. Не съм забелязал ненормална работа или аномалии.
    Зареждам я на 1500 мА - т.е. 1С и дори не затопля. Днес получих и една 1800мА на Зипи Лайтмакс.
    Заредих я на 1800мА - съвсем нормално, никакви проблеми. Зарядното е IMAX B6.
    Click image for larger version

Name:	Z18002S-5F.jpg
Views:	826
Size:	88.2 KB
ID:	3816
    И аз получих огледалце от китайците....
    Жорка, отплеснахме се ... темата беше за друго...
    Стоян Пулевски '71 набор.

  6. #36
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    26

    Жоре, тази същата жълтата лефетка я ползвам вече 3 месеца на 9х.
    До сега работи перфектно(да чукна на дърво). Направил съм може би 4 заряда.
    Най-хубавото е че когато изпищи апаратурата че батерията е изхабена при заряд паема 1200мА- 1300мА, мисля че апаратурата би работила поне още 20-на минути.
    Аз я зареждам с 700мА, но ще ви послушам.

  7. #37
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Чакам нещо за Едж - а!

  8. #38
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Най-после!
    Дойде му времето!


    Започвам с... двигателя. Дали да не пробвам с... резачка?
    Този път ще е сериозно тунингована.
    Моделът трябва да се кара и 3D.
    Георги Русинов

  9. #39
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    : shock:

  10. #40
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    За да покажа нагледно колко "сулук" може да се изцеди от двигател за резачка, в тази тема паралелно с Едж-а ще покажа възстановяването на един друг мой модел, който пострада леко при кацане - Як-54. Той ще също ще получи максимално олекотена версия на такъв двигател. Нещо повече - той ще бъде пробен 3D модел, който ще се кара "на ръба". Ще монтирам и жироскоп, както и системата за пушек.

    Новият двигател, който показах в темата за GeeBee ще бъде пригоден за Edge-540, а за Як-54 купих нов. Ще работя едновременно по двата. Така ще стане по-бързо.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен