+ Ново Мнение
Страница 2 от 10
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 96

Тема: Edge 540

  1. #11
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Време е да направя темата интересна.

    Ами... да ви представя Бебчо!






    Отваряме кутийката и вътре лъсва самият той:







    Георги Русинов

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2011
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    33

    Колега, няма да спя нощеска....

    Завиждам ти благородно
    Тихомир Тодоров

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ако това ще те успокои - и аз няма да мога да спя. Бебчо не пасва на модела... Разминаване в размерите (типично по китайски) и... няма да влезе в капотажа. Вариантите са няколко - две хубави дупки или нов двигател, или нов модел за този. Утрото е по-мъдро от вечерта, ще помисля утре.

    Най-малкото мога да си го сложа в библиотеката за разкош...
    Георги Русинов

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2011
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    33

    Верно ли !!!
    Баси....съвсем ме отчая...
    Тихомир Тодоров

  5. #15
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    Еми... аз бих ти препоръчал варианта с дупките. Ако са старателно изрязани... Просто... Разкошен модел, разкошен двигател, разкошна изработка... и се получава разкошна машина. Единственият проблем е ако мастото за дупките се пада точно на ауспусите. Тогава трябва много рязане, грозене и... горката предница. Другият вариант е както ти каза - нов двигател, а този да остане за някоя друга птичка. Обаче, едва ли може да се намери такъв 'убавец, който едновременно да пасне на модела. Аз лично смятам, чо полетът е много по-важен от външния вид, обаче решението си остава твое
    И поздравления за страхотната тема!
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

  6. #16
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by tishovsx View Post
    Верно ли !!!
    Баси....съвсем ме отчая...
    Не се отчайвай! Това е все пак парче желязо. Винаги може да отиде за скрап...

    Хаха, шегувам се! Никой не е застрахован от грешки. Дори се радвам, че стана такова непредвидено объркване в темата ми. Още по-добре, защото така нагледно ще покажа, че една грешка може да доведе до куп разходи (дотук двигателя ми коства 700 лева) и главоболия. Надявам се да намеря най-елегантното възможно решение на проблема.

    Засега нещата вървят към следния сценарий - работата по модела продължава по-интензивно. Ще оставя двигателя за накрая, въпреки че това не е правилно. Винаги слагам двигателите в началото, защото е най-лесно да се работи. Тялото може да се подпре вертикално и спокойно да се центрира оста, без опасност от повреждане на опашката. Това беше едно от нещата, които исках да покажа. Надявам се бързо да се стабилизирам финансово, за да купя нов двигател. За съжаление нямам спонсор, но ако се появи желаещ - давам и дупе!

    Спрял съм се на два варианта - този или по-малкото му братче. Притежавам втория и имам отлични впечатления от работата му. Имам и 100%-ва сигурност, че и двата ще влязат в капотажа, пак заради личния опит.


    Quote Originally Posted by denisista View Post
    ... аз бих ти препоръчал варианта с дупките. Ако са старателно изрязани... Аз лично смятам, чо полетът е много по-важен от външния вид, обаче решението си остава твое
    Денис, за мен външният вид е едно от най-важните неща. Той е също толкова важен, колкото и полета. Дори понякога е по-важен. От друга страна не ми е проблем да направя въпросните отвори гладко и кадърно. Проблемът е, че моделът ще е неестествен с два стърчащи капака на главите. Отворите, които евентуално ще се правят са малки, но все пак стърчащите елементи не са типични за този самолет, пък бил той и келяво полукопие.
    Идеята ми за този двигател беше не толкова заради визията, а заради плавната му работа и бързата реакция на газта. Той е Flat Twin, което ще рече, че има нищожни вибрации и плавно разпределение на въртящия момент.
    Последна редакция от ajcinema; 10.08.2011 на 10:46. Причина: Отстраняване на правописни грешки
    Георги Русинов

  7. #17
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Или както казва един мой познат:

    "Да не казваме "хоп" преди да сме скочили!"
    Георги Русинов

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2011
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    33

    За да не скучаеш, хобикинг предлагат по малкото братче на твоето самолетче само за 99,99 долара, електричка.
    Wing Span: 48.8in (1240mm)
    Ето клипче.


    Но, наистина с мотора ДВГ е класика, няма нищо общо
    Тихомир Тодоров

  9. #19
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Не се отчайвай! Това е все пак парче желязо. Винаги може да отиде за скрап...

    Хаха, шегувам се! Никой не е застрахован от грешки. Дори се радвам, че стана такова непредвидено объркване в темата ми. Още по-добре, защото така нагледно ще покажа, че една грешка може да доведе до куп разходи (дотук двигателя ми коства 700 лева) и главоболия. Надявам се да намеря най-елегантното възможно решение на проблема.

    Засега нещата вървят към следния сценарий - работата по модела продължава по-интензивно. Ще оставя двигателя за накрая, въпреки че това не е правилно. Винаги слагам двигателите в началото, защото е най-лесно да се работи. Тялото може да се подпре вертикално и спокойно да се центрира оста, без опасност от повреждане на опашката. Това беше едно от нещата, които исках да покажа. Надявам се бързо да се стабилизирам финансово, за да купя нов двигател. За съжаление нямам спонсор, но ако се появи желаещ - давам и дупе!

    Спрял съм се на два варианта - този или по-малкото му братче. Притежавам втория и имам отлични впечатления от работата му. Имам и 100%-ва сигурност, че и двата ще влязат в капотажа, пак заради личния опит.




    Денис, за мен външният вид е едно от най-важните неща. Той е също толкова важен, колкото и полета. Дори понякога е по-важен. От друга страна не ми е проблем да направя въпросните отвори гладко и кадърно. Проблемът е, че моделът ще е неестествен с два стърчащи капака на главите. Отворите, които евентуално ще се правят са малки, но все пак стърчащите елементи не са типични за този самолет, пък бил той и келяво полукопие.
    Идеята ми за този двигател беше не толкова заради визията, а заради плавната му работа и бързата реакция на газта. Той е Flat Twin, което ще рече, че има нищожни вибрации и плавно разпределение на въртящия момент.
    Точно така! Както казах - решението си е изцяло твое. Но аз смятам, че всеки модел си има своята цел, а не няколко накуп. Ще ти дам пример с авиацията: Има самолети, които са хем изтребители, хем бомбардировачи, но те и двете неща ги вършат зле. Затова трябва да има и изтребители, и бомбардировачи. И аз смятам, че трябва да има модели и за красота, и за летене. Затова сега смятах, че би било по-правилно да рискуваш външния вид за да сложиш по-добрия двигател. Но... очевидно няма да правим орел, а лебед. И в същото време ми хрумна идеята, вместо кабината да остане бяла да я боядисаш, да сложиш пилот, табло и ще стане... убиец. Обаче пак казвам: решението си е изцяло твое
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

  10. #20
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Не се отчайвай! Това е все пак парче желязо. Винаги може да отиде за скрап...

    Хаха, шегувам се! Никой не е застрахован от грешки. Дори се радвам, че стана такова непредвидено объркване в темата ми. Още по-добре, защото така нагледно ще покажа, че една грешка може да доведе до куп разходи (дотук двигателя ми коства 700 лева) и главоболия. Надявам се да намеря най-елегантното възможно решение на проблема.

    Засега нещата вървят към следния сценарий - работата по модела продължава по-интензивно. Ще оставя двигателя за накрая, въпреки че това не е правилно. Винаги слагам двигателите в началото, защото е най-лесно да се работи. Тялото може да се подпре вертикално и спокойно да се центрира оста, без опасност от повреждане на опашката. Това беше едно от нещата, които исках да покажа. Надявам се бързо да се стабилизирам финансово, за да купя нов двигател. За съжаление нямам спонсор, но ако се появи желаещ - давам и дупе!

    Спрял съм се на два варианта - този или по-малкото му братче. Притежавам втория и имам отлични впечатления от работата му. Имам и 100%-ва сигурност, че и двата ще влязат в капотажа, пак заради личния опит.




    Денис, за мен външният вид е едно от най-важните неща. Той е също толкова важен, колкото и полета. Дори понякога е по-важен. От друга страна не ми е проблем да направя въпросните отвори гладко и кадърно. Проблемът е, че моделът ще е неестествен с два стърчащи капака на главите. Отворите, които евентуално ще се правят са малки, но все пак стърчащите елементи не са типични за този самолет, пък бил той и келяво полукопие.
    Идеята ми за този двигател беше не толкова заради визията, а заради плавната му работа и бързата реакция на газта. Той е Flat Twin, което ще рече, че има нищожни вибрации и плавно разпределение на въртящия момент.
    Точно така! Както казах - решението си е изцяло твое. Но аз смятам, че всеки модел си има своята цел, а не няколко накуп. Ще ти дам пример с авиацията: Има самолети, които са хем изтребители, хем бомбардировачи, но те и двете неща ги вършат зле. Затова трябва да има и изтребители, и бомбардировачи. И аз смятам, че трябва да има модели и за красота, и за летене. Затова сега смятах, че би било по-правилно да рискуваш външния вид за да сложиш по-добрия двигател. Но... очевидно няма да правим орел, а лебед. И в същото време ми хрумна идеята, вместо кабината да остане бяла да я боядисаш, да сложиш пилот, табло и ще стане... убиец. Обаче пак казвам: решението си е изцяло твое
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен