+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 9 от общо 9

Тема: TZ50 Shark оборудване

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    TZ50 Shark оборудване

    Здравейте, първото ми мнение във форума започвам със въпрос.
    Трябва да купя за дадения хеликоптер TZ50:
    1.двигател+гориво
    2.лопати за носещия ротор
    3.предавател със приемник
    4.сервомашинки 5 броя
    5.жироскоп
    6.ъгломер за ъгъла на лопатите
    7.сферички за сервомашинките
    Препоръчайте ми от къде може да закупя тези неща за точно този хеликоптер със възможно наи-доброто съотношение цена качество и време на доставка.Марки модели и цени бол за тези неща, интересува ме точно за този хеликоптер кои марки и модели ще са наи подходящи и защо.Примерно радиоуправлението да е 6 или 8 канала и защо, какви точно функции е добре да има в това радиоуправление и защо. Двигателя ако е 6,5 кубика дали ще е достатъчен или не, ами ако е 10 кубиков какво ще стане освен че трябва да правя по голяма моторама? Има ли някъде магазин от където да закупя всичкото на един път и по възможност да е тук в Бг че да доиде при мен за 1 ден пратката щото ми се литка та две не виждам :) . Има ли някои хеликарач от Пловдив който да е навит да отдели малко от времето си и да се срещнем за час два за въпроси и отговори така че максимално бързо да усвоя този хеликоптер както и да науча от къде се пазарува наи лесно и бързо.

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    10

    Здравей,
    аз също отскоро се запалих по това хоби и нямам опит. В момента имам един хеликоптер (HK500), който е сглобен и остава само да се настрои и облети .

    Та по темата:

    1. Предлагам ти да не бързаш толкова с полетите и да не прибързваш при зглабянето защото стават много големи съкатлъси , някои от които за цял живот (има тема за това която трябва да прочетеш задължително).

    2. Полетите с тези хеликоптери изглеждат елементарни отстрани но мога да те уверя, че изобщо не е така. Има симулатор , чрез който може да свържеш своята апаратура към компютър и да придобиеш по добра представа за какво става дума.

    3. Най-добре е първите полети да ги реализираш с някой по-опитен, а в този форум има такива хора, предполагам никой няма да ти откаже.

    4. Не на последно място в никакъв случай не прави грешката да го пробваш вкъщи, дори и без лопати.

    За магазини нека друг да каже.

    Поздрави и успех

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    То самия модел го сглобих още вчера, а днес цял ден обикалям по всички видове онлаин магазини който можах да намеря.Иначе да прочел съм всичките теми, знам на теория кое как е, само този хоби кинг магазина не ми харесва че е далече , а и не съм пазарувал още от него.Другото което видях и горе доле разбрах е от едно обсъждане на жироскопи-за тях горе доле ми стана ясно.Ще взема най вероятно GY401 от рц хоби за начало ако някои не подаде по добър вариант.Обаче въпросите и дискусията за другите неща остават.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	TZ50 Shark 22.II.2011.JPG‎
Views:	985
Size:	68.7 KB
ID:	2603  
    Последна редакция от Gogo55; 23.02.2011 на 16:35.

  4. #4
    Потребител Аватар на Lidkin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    88

    Quote Originally Posted by Gogo55 View Post
    Здравейте, първото ми мнение във форума започвам със въпрос.
    Трябва да купя за дадения хеликоптер TZ50:
    1.двигател+гориво
    2.лопати за носещия ротор
    3.предавател със приемник
    4.сервомашинки 5 броя
    5.жироскоп
    6.ъгломер за ъгъла на лопатите
    7.сферички за сервомашинките
    Препоръчайте ми от къде може да закупя тези неща за точно този хеликоптер със възможно наи-доброто съотношение цена качество и време на доставка.Марки модели и цени бол за тези неща, интересува ме точно за този хеликоптер кои марки и модели ще са наи подходящи и защо.Примерно радиоуправлението да е 6 или 8 канала и защо, какви точно функции е добре да има в това радиоуправление и защо. Двигателя ако е 6,5 кубика дали ще е достатъчен или не, ами ако е 10 кубиков какво ще стане освен че трябва да правя по голяма моторама? Има ли някъде магазин от където да закупя всичкото на един път и по възможност да е тук в Бг че да доиде при мен за 1 ден пратката щото ми се литка та две не виждам :) . Има ли някои хеликарач от Пловдив който да е навит да отдели малко от времето си и да се срещнем за час два за въпроси и отговори така че максимално бързо да усвоя този хеликоптер както и да науча от къде се пазарува наи лесно и бързо.
    Въпросите са ти много (защо), но по малко ще отговорим на всичките, иначе ако се поразровиш из форумите има отговори на тях.
    Първо за апаратурата: Такава се купува и се ползва поне 2-3 години, при някои и повече, затова не бързай и вземи най-правилното решение. При ДВГ хеликоптерите се ползват 7 канала, може и повече, така че избора за модел на апаратура е твой, но DX7 e много добър вариант .
    ДВГ 6.5 кубика е слаб за този клас хеликоптери, в описанието на хеликоптера пише какъв мотор трябва, нужно е да се поразгледа малко книжката. Мотора трябва да е 50 (8 куб.).
    В Пловдив има доста хора занимаващи се с хеликоптери, събират се на Л.П Белозем.
    Вземи се порови из форумите и попрочети малко, нещата са прости, но не са за........ не става от кашона и на поляната. За час-два няма да стане, тази ‘Болест” хеликоптерите искат много време и търпение.


    Quote Originally Posted by Gogo55 View Post
    То самия модел го сглобих още вчера, а днес цял ден обикалям по всички видове онлаин магазини който можах да намеря.Иначе да прочел съм всичките теми, знам на теория кое как е, само този хоби кинг магазина не ми харесва че е далече , а и не съм пазарувал още от него.Другото което видях и горе доле разбрах е от едно обсъждане на жироскопи-за тях горе доле ми стана ясно.Ще взема най вероятно GY401 от рц хоби за начало ако някои не подаде по добър вариант.Обаче въпросите и дискусията за другите неща остават.
    Ето примерен вариант за оборудване:
    Мотор: http://rchobby.bg/product_info.php?c...products_id=60 (ще е наличен около 10-12.03)
    Ауспух: http://rchobby.bg/product_info.php?c...oducts_id=4393
    Серва: http://rchobby.bg/product_info.php?c...products_id=21
    http://rchobby.bg/product_info.php?c...roducts_id=200
    Основни лопати: http://rchobby.bg/index.php?cPath=48_134_142
    Опашни лопати: http://rchobby.bg/product_info.php?c...roducts_id=382
    http://rchobby.bg/product_info.php?c...roducts_id=381
    Жироскопа при този клас модели като и другите е много важен, ТРЯБВА класен жироскоп (димек скъп) : http://www.spartan-rc.com/products/ds760/ds760.php

    Нещата може да си вземете и от друго място, просто давам пример. Отностно помощ, може да ви помогна, но трябва да доидете до Ловеч със сглобен модел, аз ще ви го настроя и облетя, ще ви покажа доста неща свързани с настроиките. Като се видят нещата нагледно стават по ясни
    Поздрави и не се плашете, не са толкова страшни нещата
    Последна редакция от Lidkin; 01.03.2011 на 17:10.
    Христо Христов - RC Hobby BG

  5. #5
    Потребител Аватар на Lidkin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    88

    Quote Originally Posted by Bankov View Post
    Здравей,
    аз също отскоро се запалих по това хоби и нямам опит. В момента имам един хеликоптер (HK500), който е сглобен и остава само да се настрои и облети .
    Има вероятност събота или неденя да идвам до Габрово и ще ти помогна с ТеЖката задача, Звънни ми на телефона или на Л.С в петък за да се разберем и ако става времето....


    Quote Originally Posted by Bankov View Post
    2. Полетите с тези хеликоптери изглеждат елементарни отстрани но мога да те уверя, че изобщо не е така. Има симулатор , чрез който може да свържеш своята апаратура към компютър и да придобиеш по добра представа за какво става дума.
    Радвам се, че си го разбрал.

    Quote Originally Posted by Bankov View Post
    3. Най-добре е първите полети да ги реализираш с някой по-опитен, а в този форум има такива хора, предполагам никой няма да ти откаже.


    Поздрави и успех
    Това е много вярно
    Христо Христов - RC Hobby BG

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    7

    обурудване

    Здравей,обади ми се ,ще се видим и ще го направим този шарк...
    0878551042

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Lidkin, линка за двигателя е неактивен/казва че няма такъв продукт/ за кои модел двигател точно става на въпрос? Аз взех един двигател обаче се оказа че не е точно за това хели и вече го разработвам на един самолет, та продължавам да си търся двигател... на цената на хоби кинг, ама ако може да е от Бг

  8. #8
    Потребител Аватар на Lidkin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    88

    Quote Originally Posted by Gogo55 View Post
    Lidkin, линка за двигателя е неактивен/казва че няма такъв продукт/ за кои модел двигател точно става на въпрос? Аз взех един двигател обаче се оказа че не е точно за това хели и вече го разработвам на един самолет, та продължавам да си търся двигател... на цената на хоби кинг, ама ако може да е от Бг
    Вече е активен, грешката беше моя. Ти какъв двигател си взел?
    Христо Христов - RC Hobby BG

  9. #9
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Същия ASP 7,5 куб но самолетен, със по малка глава е.Като взема и този хеликоптерния ще стана фен на тази марка, имам и 10 куб. такъв също.Виждам зор с настройката обаче на този 7,5 самолетния-трудно държи постоянни обороти по дълго време, иначе работи тихичко и звука ми харесва.Отдавам го на това че е още нов и не е разработен.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен