+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 10

Тема: Въпрос добавка за дизел

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Несебър
    Мнения
    9

    Въпрос добавка за дизел

    Здравейте, имам въпроса каква е добавката за дизели за увеличаване на мощността, от къде може да се намери и горе доло колко ли ще е цена ? Ако знаете нещо по-въпроса пишете, ще съм Ви благодарен.

  2. #2
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Добавките за моделните дизели са амилнитрид, амилнитрат, нитробензол и не помня още. Някога го вземах от химически лаборатории, но те отдавна не съществуват и аз вече нямам досег с химията.
    И да ги намериш, цените сигурно ще са солени. Амилнитрита май има приложение в медицината, не съм сигурен.
    А на какво ще бъде този мотор и какъв е?

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Несебър
    Мнения
    9

    Благодаря много. Ами преди няколко дена разбрах, че няколко познати са ползвали и реших да поразпитам.

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    ПОСТ НОМЕР 13 от тази тема http://modelistika.com/showthread.ph...E8%F2%F0%E8%F2
    Габриел Димитров
    Варна

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Най-добре ще даде съвет някой опитен тимаджия.
    Иначе muns каза основните съставки, които се използват.

    Габриел има да трупа още опит и знания. Повечето неща в цитирания от него линк са далеч от истината.
    Последна редакция от ajcinema; 14.03.2010 на 16:17.
    Георги Русинов

  6. #6
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Някога дадох всичката си моделарска литература, та карам по спомени. Ползвал съм амилнитрит 5 процента и нитробензол, но не помня колко.
    Не мисля, че си струва да се ползват дизели в РЦ модели. Малка мощност, много вибрации, трудно управление на оборотите. Поради високата компресия е проблемно позването на стартер и пак заради нея станока на мотора трябва да е здрав и оттам идва повече тегло.
    Освен това и ресурса им не е голям.
    Инак, ако искаш да опиташ, давай! За кордови стават.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Quote Originally Posted by muns View Post
    Някога дадох всичката си моделарска литература, та карам по спомени. Ползвал съм амилнитрит 5 процента и нитробензол, но не помня колко.
    Не мисля, че си струва да се ползват дизели в РЦ модели. Малка мощност, много вибрации, трудно управление на оборотите. Поради високата компресия е проблемно позването на стартер и пак заради нея станока на мотора трябва да е здрав и оттам идва повече тегло.
    Освен това и ресурса им не е голям.
    Инак, ако искаш да опиташ, давай! За кордови стават.
    Аз съм на RC и много ми се искаше да опитам да направя кордово. Но проблем ми е намирането на корди. Знаеш ли от какво мога да си направя. Първоначално мислех да изпозлвам дебела рибарска корда издържаща 6-12 килограма (от старото хоби). Като сметнем че са 2 корди би трябвало да е предодсатъчно здраво. Това за 1.5-2.5 кубика моторче.
    Габриел Димитров
    Варна

  8. #8
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    От обикновената не стават, много се разпъва. За плетената не зная, никога не съм позвал, хем съм рибар.
    За стоманена,чел съм в Моделистика, питай Георги Русинов.
    Ако някой ти спомене пчеларска тел, ползвал съм я за тренкорд. Слаба е и не става за по - тежък модел. Пък и сегашната не зная колко е здрава...
    Последна редакция от muns; 15.03.2010 на 17:52.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Мнения
    277

    Корда има в Стелди.
    Румен Драганов

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Ще измисля нещо. Имам чертеж на 6.5 кубиков акробат със напълно симетричен профил който намалих малко мисля че беше с размах 800-900 или нещо такова. Ребрата ги мисля от 3 мм шперплат а обшивка от 1.5. но не знам как да направя основната конструкция- от страници, летви или плътен шперплат който да съставя и моторамата.
    нека модератора да изтрие излишното- на ЛС ще попитам
    Последна редакция от gabriel.dimitrov; 15.03.2010 на 21:21.
    Габриел Димитров
    Варна

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Въпрос за Ц.Т.
    от mmfsr във форум: Самолети
    Replies: 26
    Последно мнение: 04.04.2011, 22:11

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен