+ Ново Мнение
Страница 2 от 2
ПърваПърва 1 2
Визуализирани са от 11 до 19 от общо 19

Тема: Поддръжка на форума

  1. #11
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Да. Към форума има инсталиран плугин, който прави превод на над 60 езика. Става малко бавно, защото базата данни с езиците е колосална. Освен това и превода не е много добър, но въпреки това има възможност форума да се чете от хора от цял свят и да пишат хора от цял свят.
    Росимир Матеев

  2. #12
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Наистина става малко бавно. Първото, което си помислих беше, че скриптовете на форума използват машината на Google за превод. Но явро съм грешал.
    Димитър Пенев

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Проблем с картинките във форума

    Здравейте администратори и модератори,
    Днес има проблем с картинките в моите постове - не виждам никоя от тях. Виждам чуждите, но не и моите. Нищо не съм пипал където и да било - нито компа, нито постовете ми във форума...нищо, а картинките ги няма....
    Моля вижте какво и защо се случва.
    Поздрави
    Н.Арсов
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  4. #14
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Пробвай с друг експлорер или с друг компютър. Искам да разбера дали проблема е в твоя компютър или е нещо по сървъра.

    Вероятна причина за проблема е прехвърлянето на форума на нов сървър (с нов IP адрес) преди няколко дена. Но досега никой друг не се е оплакал, че нещо се е случило. Дори повечето не разбраха кога точно е станало това прехвърляне.
    Росимир Матеев

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Матеев,
    Ти как виждаш картинките? Ако имаш време, разходи се примерно в темата за Flight stabilization, autopilots..... и кажи от твоята страна как стоят нещата.

    Ситуацията при мен е супер странна - вземам няколко примера от темата за Flight stabilization, autopilots....., а именно:
    1. В пост #191 - http://modelist.bg/showthread.php?t=...ull=1#post9537 .... картинките изобщо не се виждат;
    2. В пост #209 - http://modelist.bg/showthread.php?t=...ull=1#post9557 .... от картинките се отваря само първата....останалите 3 не се отварят;
    3. В пост #299 - http://modelist.bg/showthread.php?t=...ull=1#post9916 .... няма проблем с картинките.....
    ........... ситуацията се повтаря на различни компютри с различна ОС и тествано с Firefox и Chrome....явно проблема не е в нашия телевизор.....
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  6. #16
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Грешката е при нас. При прехвърлянето не е била направена правилна настройка на един от пътищата.

    Оправихме го. С молба да проверите отново дали всичко работи.
    Росимир Матеев

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    ....Оправихме го. С молба да проверите отново дали всичко работи.
    Пак е абсолютно същото....някои картинки се виждат, други не, трети....само част от тях.....точно, както го описах в предния ми пост.
    Как се виждат картинките от тези 3 линка, които съм дал на твоя компютър?
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  8. #18
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Нека да почакаме 24 часа да се ъпдейтнат DNS-ите по света и да се експирнат кешовете по локалните компютри.

    Факт е, че ние местихме форума на друг компютър в неделя, а вие забелязахте проблемите чак в сряда.
    Росимир Матеев

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    2

    Предполагам,че тук трябва да пиша.Незнам ,дали съм "дърт моделист",но близо 11години съм прекарал в клуба по моделизми и там съм научил всичко за работата с ръце и глава.Та според мен бивш моделист -няма.Проблем е ,че съм се откъснал от правилници,класове,федерации.Май и от най-новите технологии в моделизмите.Та нека ми бъди нещо ,като извинение,ако питам за елементарни според вас неща-то ще е от незнание.А клубът по моделизми беше в Г.Оряховица с незабравимия и неповторим "Бате Ачо"-лека му пръст

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен