+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 69

Тема: Модели, подходящи за FPV. Разполагане на оборудването.

Threaded View

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Bovyanski View Post
    Пацо е спортист
    Едва ли ще имаш проблеми с предавателя, пък и нали записваш в ГоПрото кво ти пука
    Пък и Бургера си знае пътя до вкъщи.
    Аз бих изнесъл приемника някъде долу около фотото, но това си е мое мнение.
    Всичко става с проби най добре.
    Анатоли, входния сигнал към крайното стъпало минава на практика успоредно по цялата дължина на силовите кабелии при ток 50-60 А с висока честота и правоъгална форма не ми се мисли до кой хармоник ще стигне и с какво ниво.....

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Анатоли, входния сигнал към крайното стъпало минава на практика успоредно по цялата дължина на силовите кабелии при ток 50-60 А с висока честота и правоъгална форма не ми се мисли до кой хармоник ще стигне и с какво ниво.....
    Кабелчето от камерата до предавателя е екранирано и това донякъде ме успокоява. Притеснително е другото - въртящото магнитно поле ще индуцира някакви токове по пистите на предавателя. ПАЦО е прав, че тези смущения ще се насложат върху звука и върху картината, и там на земята ще има гърчове....

    Надявам се обаче, че това няма да е сериозна пречка. Ако греша - ами ще търсим алтернативи. Като начало ще повикам неволята и ще се оплача на нея.....
    Росимир Матеев

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Кабелчето от камерата до предавателя е екранирано и това донякъде ме успокоява. Притеснително е другото - въртящото магнитно поле ще индуцира някакви токове по пистите на предавателя. ПАЦО е прав, че тези смущения ще се насложат върху звука и върху картината, и там на земята ще има гърчове....

    Надявам се обаче, че това няма да е сериозна пречка. Ако греша - ами ще търсим алтернативи. Като начало ще повикам неволята и ще се оплача на нея.....
    Матеев , диференциялна ли е линията , щото ако не е това ,че кабелчето е екранирано няма никакво значение тока тръгва по жилото минава през товара връща се по екрана и обратно през следвъщия полупериод, тоест екрана си е толкова активен колкото и жилото и тока индуктиран в него ще си смущава колкото си иска , в тоя случай екрана пречи само на паразитното излъчване от кабела , виж ако имаше и фарадеев щит...

  4. #4
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Абе то ще си покаже, но не съм убеден че ще има проблеми с видеото по скоро обратното.
    Точно такъв видео предавател не съм ползвал.
    Досега сериозните ми проблеми винаги са били във приемниците на апаратурата и смущенията от видео предавателя.
    Анатоли Бовянски
    София

  5. #5
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Bovyanski View Post
    Абе то ще си покаже, но не съм убеден че ще има проблеми с видеото по скоро обратното.
    Точно такъв видео предавател не съм ползвал.
    Досега сериозните ми проблеми винаги са били във приемниците на апаратурата и смущенията от видео предавателя.
    То туй си е другия проблем, когато сигнала от земята отслабне и се изравни с поляризиращия сигнал на видео предавателя и приемника се затапва, опитно трябва да се търси точка с минимално проникване и минимални електромагнитни смущения които също напрягат приемната натена..

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Матеев, направи тази схемичка, сложи и приемната си антенка и търси зона с минимално проникване

  7. #7
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Ааа тук в балкана не става за писане във форуми, явно требе да си наблегна на другата част.

    Последната ми занимавка беше със апаратурите на Дани от Пловдив
    Даните не са при мен но поне това което помня е че и двата китайски предавателя бяха почти на половината мощност от това което беше обявено.
    Интересен ефект се получава при полеви тест със модули на Корона и Турниджи на определено разстояние около 500 - 600 метра забива само 1 и 2 канал.
    Хайде анализирай
    Само да вметна че с футаба и фрискайски няма тоя ефект.
    Анатоли Бовянски
    София

  8. #8
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Bovyanski View Post
    Ааа тук в балкана не става за писане във форуми, явно требе да си наблегна на другата част.

    Последната ми занимавка беше със апаратурите на Дани от Пловдив
    Даните не са при мен но поне това което помня е че и двата китайски предавателя бяха почти на половината мощност от това което беше обявено.
    Интересен ефект се получава при полеви тест със модули на Корона и Турниджи на определено разстояние около 500 - 600 метра забива само 1 и 2 канал.
    Хайде анализирай
    Само да вметна че с футаба и фрискайски няма тоя ефект.
    Докато не видя на практика как да ти кажа, КАКВО ЗНАЧИ ЗАБИВА САМО ПЪРВИ И ВТОРИ КАНАЛ?

  9. #9
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    само първите 2 канала на приемника на апаратурата, оставаш без хоризонтален и вертикален
    обикновено остават в крайно положение, Странно но факт.
    погледни клиповете на Дани
    не вярвах но е факт
    Анатоли Бовянски
    София

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен