И малко информация от теорията на вероятностите:

В почти всички случаи, когато говорим за производствени разброси (грешки), имаме така нареченото НОРМАЛНО (ГАУСОВО) РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ на единичната грешка. Това нормално разпределение има камбановидна форма, което означава че голяма част от продукцията е с параметри, близки до желаните, но има и такива образци продукция, които са с много големи отклонения. Вярно е, че те са малко на брой, но ако няма 100%-ов контрол на качеството, тези образци напускат завода като готова продукция и някъде някой потребител ги купува и после се ядосва.

Нима не ви се е случвало в кесийка с болтчета да попаднете на такова, което направо е без резба или без главичка?

Нима не ви се е случвало да си купите някакво изделие (обикновенно китайско), което не работи. На мене ми се е случвало със запалки, кантарче, инфрачервен термометър. Случвало ми се е и с клетка на LiPo батерия, и то 2 пъти.

Та въпросиите ми към Иво Горанов са следните:

1. Има ли 100%-ов качествен контрол на всяка една произведена клетка?
2. Как се прави този контрол? В този контрол включва ли се мерене на капацитета и как се извършва това мерене?
3. Има ли гаранция, че това го правят всички производители по света, включая и китайските?