+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 39

Тема: Баланс на липо

Threaded View

  1. #1
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Благодаря на Иво Горанов. Предостави ни невероятно полезна информация, която нямаше откъде да я научим. Най-ценното в нея е, че капацитета се дозира и дозата може да се регулира доста точно (с точността на дозатора, който предполагам е електронен с механични изпълнителни елементи). Но дали този дозатор е правилно настроен? Това активно вещество скъпо ли е и би ли спечелил един производител, ако реши да го настрои с няколко процента по-надолу? Нека Иво Горанов да каже.

    По подобен начин се дозира пастата за зъби в една тубичка или количеството на захарта в един пакет. Въобще навсякъде в промишлеността се използват някакви електромеханични дозатори. Но тези дозатори са регулируеми и един некоректен производител например може да дозира 950 гр. захар, а да я продава за 1 кг. И ако стандарта казва +/-5%, то тогава излиза, че производителя не е излъгал никого. В същото време обаче реализира голяма допълнителна печалба от спестените 50 грама. Ако си направите труда да премерите у вас захарта или брашното или каквото и да е друго, има вероятност да останете учудени как така всички толеранси са все в минус. Поне при мене това е факт. Аз си направих труда да премеря няколко неразпечатани пакета от шкафа на жената и установих следното:

    Брашно - 973 гр. (пише 1 кг)
    Захар - 987 гр. (пише 1 кг)
    Кус-кус два еднакви пакета, на които пише 500 гр. Единия тежеше 497 гр., а другия - 481 гр.

    Всичките замервания бяха заедно с опаковката, която вероятно също тежи по 5-10 гр. С две думи - всички проверени от мене производители ЛЪЖАТ В ДОЗИРОВКАТА. Дали това не е така и при LiPo батерите?

    Наистина ми стана любопитно от получените резултати и ще ви помоля и вие да претеглите у вас нещо, което сте купили от магазина. Любопитно ми е дали лъжата в минус е масова световна практика, или просто при мене така са се случили нещата.
    Росимир Матеев

  2. #2
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Да не говорим за бензина, нафтата и газта!

  3. #3
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    "Станислав беше отварял същата батерия, но няма спомен да е имало подобни етикети."

    Не , такива етикети в моята батерия нямаше,но на една от средните клетки се вижда голяма жълта лепенка с напечатани неразбираеми за мен йероглифи и големи цифри 2460 попълнени "на ръка"............
    Последна редакция от steysi_gb; 08.05.2010 на 08:50.
    Станислав Христов

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    При храните е регламентирано отклонение ЗАДЪЛЖИТЕЛНО в плюс. Т.е. ако на опаковката пише 1kg Е (знак за съответствие при предварително опакованите продукти), то съдържанието трябва да е минимум 1kg.
    Така че всички храни, чиито тегла са под изписаната тегловна стойност са... за глоба. Да не говорим, че това е най-, ама най-простичкото възможно изискване (което се спазва със сигурност от някой от големите производители). Дори в някои случаи е нужно умишлено да се завиши съдържанието с повечко, за да се избегнат фактори като изсъхване, изпарения (загуба на тегло и обем).
    Давам за пример храните, понеже съм пряко свързан с тях в работата си. Предполагам, че за други стоки (включително електронни) положението би трябвало да е подобно.
    Последна редакция от ajcinema; 21.04.2010 на 16:50.
    Георги Русинов

  5. #5
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ха-ха.......
    А някога сещал ли си се да претеглиш един пакет брашното или захар?

    Хайде бе хора - претеглете нещо и пишете, за да си изясним къде е истината. Дори и да претеглите положителен толеранс - пак пишете. Така ще можем да си изясним какъв е възможния разброс.

    Също така пишете и ако сте правили разряд на LiPo батерия. Любопитно ми е там какво ще излезе. За мене си знам - премерил съм над 100 батерии и ВСИЧКИТЕ СА С ОТРИЦАТЕЛЕН ТОЛЕРАНС. При това говорим за повече от 5-10%, независимо от това, че Иво Горанов гарантира 1%.
    Росимир Матеев

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Аз съм теглил няколко пъти различни марки шоколад-всичките са точно толкова колкото пише на етикета.
    Неделчо Брънчев

  7. #7
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Проверих. Наистина 90гр. фин млечен шоколад Своге тежи точно 95 гр. с опаковката. Явно това е един от коректните производители.
    Росимир Матеев

  8. #8
    Автор Аватар на Николай Николов
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Чирпан
    Мнения
    173

    Мисля че дебата е приключен
    И вече само ще пишем за проблеми с липо а не да се превръща в говорилня
    Надявям се темата до сега да е била полезна
    А по въпроса за зареждане през балансера май ще има файда но утре ще пиша какво е станало
    Николай Николов

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Най-ценното в нея е, че капацитета се дозира и дозата може да се регулира доста точно (с точността на дозатора, който предполагам е електронен с механични изпълнителни елементи). Но дали този дозатор е правилно настроен? Това активно вещество скъпо ли е и би ли спечелил един производител, ако реши да го настрои с няколко процента по-надолу? Нека Иво Горанов да каже.
    Не е станало съвсем ясно!

    Електролита се дозира при някого дори на ръка. той е едната съставляваща на полимера. другата е покрита по листите от които са направени електродите. Прецизноста на дозиране значително влияе ва качествата на една клетка и така коментирания разброс.

    Капацитета на клетката се задава при процеса на форматиране на тези две съставки в полимер.
    и е един вид зареждачка
    затова в липо клетките има разброс по всичко друго но не и по номинален капацитет.

    полимера старее!!!
    да не мислиш че всеки който си вземе клетки и тръгне да прави от тях баттерия
    ги съранява правилно
    там никой не контролира. ква е гаранцията че клетките в една батерия са от една партида?


    И повече няма да пиша че лодките са на етап плаващ чертеж.

  10. #10
    Автор Аватар на Николай Николов
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Чирпан
    Мнения
    173

    И повече няма да пиша че лодките са на етап плаващ чертеж.




    Лодката се държи стабилно
    Николай Николов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен