+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 10

Тема: Моля за съвет - счупи ми се вертолета

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3

    Моля за съвет - счупи ми се вертолета

    Привет на всички в този форум. Скоро си закупих малък вертолет за каране удома, но още при първия полет се удари и му се счупиха две пластмасички (приличат малко на клечки със метален връх) и вече не иска да лети. Моля да ми кажете как може да се ремонтира и каква точно роля играят тези клечки, без които сега не може да лети

    Click image for larger version

Name:	SDC10227.JPG
Views:	1171
Size:	113.9 KB
ID:	439 Click image for larger version

Name:	SDC10228.JPG
Views:	1298
Size:	117.0 KB
ID:	440


  2. #2
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    За тези ли клечки говориш ?
    Click image for larger version

Name:	vmax.jpg
Views:	1070
Size:	87.7 KB
ID:	561
    Димитър Пенев

  3. #3
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Това се нарича Флайбар, който в двата края има тежести за баланс. При конкретния модел коаксиален хеликоптер ролята му е изцяло стабилизираща. Създава жироскопичен ефект – възпрепятства хелито да се накланя напред и назад или ляво и дясно. Тоест системата на флайбара се стреми винаги да подържа оста на главния ротор успоредна с оста на земното притегляне.

    Това много ясно се вижда от филмчето което си направил. Няма кой да хоризонтира хелито.
    Дори и да си супер професионалист в управлението на хеликоптери. Без този балансьор няма как да управляваш това хели.
    Моделът не разполага с никаква възможност за управление в хоризонталната равнина (освен перката в опашката), това означава че по никакъв начин не би могъл да компенсираш без флайбара отклонението ляво/дясно или напред/назад.
    Последна редакция от Penev; 03.03.2010 на 03:35.
    Димитър Пенев

  4. #4
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Най-евтиния и бърз вариант който открих е - http://www.igrachki.eu/fajbar-balans...ml?cPath=24_51
    Друга възможност е сам да си го изработиш.
    Димитър Пенев

  5. #5
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    МОЯ също се счупи така и направих това:
    взимаш две игли шивашки с размера на флайбара и там където е ухото навиваш 40 см медна тел от трансформаторче приблизително с дебелината на проводниците на самото хели,като навиеш телта в края се получава тежеста която си има оригиналния флайбар,после зада го закрепиш нагряваш със запалка острият край и мушкаш там където е бил оригинала и чакаш да истине ,и си готов ,моя още лети така,аа и ако е по тежък флайбаара (повече см. тел)по стабилно е хелито ,е във разуммни граници разбира се ...!
    Даниел Георгиев

  6. #6
    Потребител Аватар на Svetoslav
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    172

    Re

    Има един вариант да пробваш да залепиш тежестите на флайбара с моментно лепило, но имай в предвид, че там действат центробежни сили и има шанс тежестите да се отлепят по време на полет и да те ударят.
    Светослав Матеев

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3

    Мерси за отговорите. Вече научих толкова много :) Ще тествам да ги лепна с канаколит и ако хвръкнат пак ще пробвам варианта с тел.

  8. #8
    Наблюдател Аватар на Andrew
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    1

    Здравейте, имам същия проблем, само че се счупи върха на оста на най-горната перка. Ако не се лъжа, това което ми трябва е "Т" образна пластмаска която е като тапа накрая на оста, преди да се постави последната перка.
    Ако има вариант да се поправи споделете. Или да поръчвам ремонтен комплект:


    -----------------------------------------------------------------------------------------

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    126

    то това се чупи най много в тези и аз работя в момента върху идеята да го направя вечен.
    Евгени Екимов

  10. #10
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    Quote Originally Posted by Andrew View Post
    Здравейте, имам същия проблем, само че се счупи върха на оста на най-горната перка. Ако не се лъжа, това което ми трябва е "Т" образна пластмаска която е като тапа накрая на оста, преди да се постави последната перка.
    Ако има вариант да се поправи споделете. Или да поръчвам ремонтен комплект:


    -----------------------------------------------------------------------------------------
    Можеш да я замениш с капка по-твърд силикон. Тази техника съм я изпробвал върху един по-голям 2 канален хеликоптер и работи без проблем.
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен