+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 42

Тема: NIMH i NICD акумолотори

Threaded View

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    ЛАВА издържат точно 1 година, след което стават проблемни. Също така имат досадния навик да гърмят при малки зарядни токове (0,1 - 0,2С)!!! След около година експлоатация започват да правят мизерии, но една година гарантирано работят добре!
    За предавател аз лично съм ПРОТИВ литиевите клетки, каквито и да са те (въпреки, че ползвам полимерка). Чисто теоретично по-малкия брой клетки е предпоставка за сериозен проблем при внезапен отказ на една клетка. При пакет от 3 литиеви клетки ако една от тях се повреди (при тези малки консумации вероятността е голяма), то предавателят веднага угасва. При пакет от 8 NiMH дори една клетка да откаже, предавателят ще запищи, но няма да спре.

    По въпроса за енелуп - да, от тях можеш да черпиш големи токове без проблем. Понасят и големи зарядни токове. Това са батерии ИМЕННО за бордови или предавателни пакети (освен полимерните!). За запалки, стартери и тям подобни можеш да си оборудваш малка кутия с централно захранване и пауърпанел, удобна за носене. Запалките са удобни, но бързо клекват и обикновено прегряват свещите. Особено при 4-тактовите мотори запалките повреждат свещта още на третото палене. Така че това, което исках да кажа още преди 2 поста е:
    SANYO ENELOOP са ПЕРФЕКТНИТЕ, КОРАВИ И МОЩНИ NiMH батерийки за предавател или приемник на модели до 10-15 кубика и 4-5 машинки. Имам Мустанг с размах 1,70 и 7 машинки, като всяка от тях пиково гълта до 1,3 ампера. Карам ги спокойно с 1 пакет от 4 енелупа и правя до 6 старта от по 15-18 минути без да се замислям! Разбира се, хвърлям по едно око и на индикатора. Но тези батерии са единствените, които издържат на това натоварване и при едновременно задвижване на всички машинки индикаторът не реагира в низходяща посока. Започва да присветва едва след 4-тия старт и на 6-тия осезаемо влиза в жълтия сектор. Всичко друго клеква още при първото развъртане на всички машинки едновременно и индикаторът започва да почервенява...
    http://www.youtube.com/watch?v=rZGS8R0wehE

    Нямам представа защо твоят познат зарежда клетките извадени от пакета. Аз използвам вече на две места пакети в паралел без никаква електроника помежду им. На два модела имам по 2 пакета, свързани постоянно в паралел. Изравнителни токове НЯМА. Вече година и кусур са в това положение и изобщо не се притеснявам. С други акумулатори не бих рискувал запаралелване!
    Последна редакция от ajcinema; 14.05.2010 на 15:17.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен