Код:
да използваш слънчевата енергия за придвижване на количката си или за зареждане на акумулаторите, или и на двете
Днес има хубаво слънце и реших да пробвам първи етап от схемата : панел - инвертор, но понеже не съм си по местоживеене се наложи да импровизирам връзване на специалните куплунги което не осигури достатъчно здрави връзки. Инвертора работи отлично , няма и уреди за замерване, затова на този етап съм доволен от постигнатото. Панела поставих на припек - за да хвана максимална мошност.
А идеята колега е да е прикрепен панела статично отгоре и да използвам вече остарелите акумулатори - както се знае бързо се зареждат и разреждат също така бързо. Ако успея да използвам по време на движение ( колегата които каза че има мост прекъсвач при мен няма такова нещо), ако не и на престой за час например ще имам известен заряд.

ПС: забравих да попитам на този адрес http://solarni-paneli.com/kontroler-...i-20a-12v-24v/ има контролер но от описаното не разбрах как превключва 12/24 от 12 в или зависимост от подаденото напрежение той се коригира - пример трябва да подам 24 за да отчита и той такава стойност ли?