+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 3 от общо 3

Тема: 3S 2P LiFe клетки

  1. #1
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    3S 2P LiFe клетки

    Темата за съхранението на паралелно свързани клетки е вече актуална ,в предвид края на състезателния сезон в корабомоделните категории М. Отдавна съм стигнал до извода че запаралелени клетки не трябва да се съхраняват .Лифетата са от вида: http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dProduct=10310
    които са закупени преди 8 месеца, и имат около 30 цикъла .Състоянието - "нормално подути",но това което повече ме притеснява е че не мога да премеря клетка по клетка , а само двойките.Като за начало започнах с разлепване на фолио.лепенки и тиксо
    Станислав Христов

  2. #2
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Какво беше очудването ми:Единия пакет е с напечатани стойности за капацитета на всяка клетка и всички те са абсолютно еднакви
    напрежението,мерено под товар е 3,15-3,17 за всяка клетка по отделно/зареждани са на режим сторидж/
    Освен, че са подути,други опкаквания от тях нямам , но този пакет имаше по-лоши показатели от другия,който всички етикетчета са писани на ръка/с един почерк/ и разликата в капацитета вавира в порядъка на 100мА. Очевидно е че китайците ги групират по капацитет в толеранс 0,020А
    Последна редакция от steysi_gb; 27.10.2010 на 18:41.
    Станислав Христов

  3. #3
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Всичко това до тук го направих с мисълта да ги съхранявам в хладилника в такъв вид, а в началото на сезона да си направя пакетите с друга форма за новите модели и подбрани по капацитет/който аз съм измерил,а не някой китаец написал/във вид 3s2P, но с балансиране на всяка клетка/като 6S/
    А сега ..в хладилника и да се моля да не ги види жената,че ще се развали семейния микроклимат
    Станислав Христов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен