+ Ново Мнение
Страница 3 от 4
ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 39

Тема: Баланс на липо

  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Преди да отговоря правя уговорката че сме на страница ЛИПО а не какви да е литиеви батерии

    Quote Originally Posted by Mateev View Post

    Та въпросиите ми към Иво Горанов са следните:

    1. Има ли 100%-ов качествен контрол на всяка една произведена клетка?
    По отношение на номинален капацитет и по отношение на С-то - ДА на всяка

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    2. Как се прави този контрол? В този контрол включва ли се мерене на капацитета и как се извършва това мерене?
    Това със капацитета го изясних в предния постинг
    при Проверката за С-то се мерят и двата капацитета НОМИНАЛЕН и ИСПОЛЗВАЕМ при стандартни условия в специални устройства.

    http://www.thermalhazardtechnology.c...es/battery.htm
    http://www.arbin.com/Products/BT2000/BT2000.htm
    http://www.maccor.com/series4000.php

    Данните се предоставят на възложителя
    на базата на тях възложителя си решава коя клетка къде да я направи в батерия на кого да я продаде.....
    на същана база възложителя решава от кои клетки да се отърве.

    този спор вече го водехме в
    http://modelistika.com/showthread.php?t=898&page=18


    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    3. Има ли гаранция, че това го правят всички производители по света, включая и китайските?
    Над 90% от липото се прави в Китай
    - за да си произвеждаш електро двигатели за модели ти трябват няколко десетки хиляди инвестиция на 40 кв метра площ.
    - за да си произвеждаш Липо клетки ти трябват милиони инвестирани на поне 90 декара

    Производителите подлежат на сертифициране и лицензиране по кода за Безопасност.
    не ми е ясно как някой може да си спретне малка фабрика на 90 декара и никойда не го усети.

    Това не дава еднозначен отговор на въпроса но не мога да кажа нещо повече.


    Проблема със некачествените клетки не се дължи толкова на технически средства или на квалификация на персонала
    Проблема е във тези които възлагат на производителите какво е как да им го направят
    много често производителите отказват тъй като носят отговорностт за безопастност
    на риск са изложени и персонал и оборудване за милиони и стоковия запас от материали
    и когато са убедени че определен проект не може да се изпълни.
    тогава се стига до наемане на линията и този който е наеме си прави квото иска
    Аз искам да си направя състезателни баттерии - правя си ги
    ти ако искаш си прави Кобалтови кондензатори
    Последна редакция от Иво горанов; 21.04.2010 на 08:45.

  2. #22
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Благодаря на Иво Горанов. Предостави ни невероятно полезна информация, която нямаше откъде да я научим. Най-ценното в нея е, че капацитета се дозира и дозата може да се регулира доста точно (с точността на дозатора, който предполагам е електронен с механични изпълнителни елементи). Но дали този дозатор е правилно настроен? Това активно вещество скъпо ли е и би ли спечелил един производител, ако реши да го настрои с няколко процента по-надолу? Нека Иво Горанов да каже.

    По подобен начин се дозира пастата за зъби в една тубичка или количеството на захарта в един пакет. Въобще навсякъде в промишлеността се използват някакви електромеханични дозатори. Но тези дозатори са регулируеми и един некоректен производител например може да дозира 950 гр. захар, а да я продава за 1 кг. И ако стандарта казва +/-5%, то тогава излиза, че производителя не е излъгал никого. В същото време обаче реализира голяма допълнителна печалба от спестените 50 грама. Ако си направите труда да премерите у вас захарта или брашното или каквото и да е друго, има вероятност да останете учудени как така всички толеранси са все в минус. Поне при мене това е факт. Аз си направих труда да премеря няколко неразпечатани пакета от шкафа на жената и установих следното:

    Брашно - 973 гр. (пише 1 кг)
    Захар - 987 гр. (пише 1 кг)
    Кус-кус два еднакви пакета, на които пише 500 гр. Единия тежеше 497 гр., а другия - 481 гр.

    Всичките замервания бяха заедно с опаковката, която вероятно също тежи по 5-10 гр. С две думи - всички проверени от мене производители ЛЪЖАТ В ДОЗИРОВКАТА. Дали това не е така и при LiPo батерите?

    Наистина ми стана любопитно от получените резултати и ще ви помоля и вие да претеглите у вас нещо, което сте купили от магазина. Любопитно ми е дали лъжата в минус е масова световна практика, или просто при мене така са се случили нещата.
    Росимир Матеев

  3. #23
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Да не говорим за бензина, нафтата и газта!

  4. #24
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    При храните е регламентирано отклонение ЗАДЪЛЖИТЕЛНО в плюс. Т.е. ако на опаковката пише 1kg Е (знак за съответствие при предварително опакованите продукти), то съдържанието трябва да е минимум 1kg.
    Така че всички храни, чиито тегла са под изписаната тегловна стойност са... за глоба. Да не говорим, че това е най-, ама най-простичкото възможно изискване (което се спазва със сигурност от някой от големите производители). Дори в някои случаи е нужно умишлено да се завиши съдържанието с повечко, за да се избегнат фактори като изсъхване, изпарения (загуба на тегло и обем).
    Давам за пример храните, понеже съм пряко свързан с тях в работата си. Предполагам, че за други стоки (включително електронни) положението би трябвало да е подобно.
    Последна редакция от ajcinema; 21.04.2010 на 16:50.
    Георги Русинов

  5. #25
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ха-ха.......
    А някога сещал ли си се да претеглиш един пакет брашното или захар?

    Хайде бе хора - претеглете нещо и пишете, за да си изясним къде е истината. Дори и да претеглите положителен толеранс - пак пишете. Така ще можем да си изясним какъв е възможния разброс.

    Също така пишете и ако сте правили разряд на LiPo батерия. Любопитно ми е там какво ще излезе. За мене си знам - премерил съм над 100 батерии и ВСИЧКИТЕ СА С ОТРИЦАТЕЛЕН ТОЛЕРАНС. При това говорим за повече от 5-10%, независимо от това, че Иво Горанов гарантира 1%.
    Росимир Матеев

  6. #26
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Аз съм теглил няколко пъти различни марки шоколад-всичките са точно толкова колкото пише на етикета.
    Неделчо Брънчев

  7. #27
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Проверих. Наистина 90гр. фин млечен шоколад Своге тежи точно 95 гр. с опаковката. Явно това е един от коректните производители.
    Росимир Матеев

  8. #28
    Автор Аватар на Николай Николов
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Чирпан
    Мнения
    173

    Мисля че дебата е приключен
    И вече само ще пишем за проблеми с липо а не да се превръща в говорилня
    Надявям се темата до сега да е била полезна
    А по въпроса за зареждане през балансера май ще има файда но утре ще пиша какво е станало
    Николай Николов

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Най-ценното в нея е, че капацитета се дозира и дозата може да се регулира доста точно (с точността на дозатора, който предполагам е електронен с механични изпълнителни елементи). Но дали този дозатор е правилно настроен? Това активно вещество скъпо ли е и би ли спечелил един производител, ако реши да го настрои с няколко процента по-надолу? Нека Иво Горанов да каже.
    Не е станало съвсем ясно!

    Електролита се дозира при някого дори на ръка. той е едната съставляваща на полимера. другата е покрита по листите от които са направени електродите. Прецизноста на дозиране значително влияе ва качествата на една клетка и така коментирания разброс.

    Капацитета на клетката се задава при процеса на форматиране на тези две съставки в полимер.
    и е един вид зареждачка
    затова в липо клетките има разброс по всичко друго но не и по номинален капацитет.

    полимера старее!!!
    да не мислиш че всеки който си вземе клетки и тръгне да прави от тях баттерия
    ги съранява правилно
    там никой не контролира. ква е гаранцията че клетките в една батерия са от една партида?


    И повече няма да пиша че лодките са на етап плаващ чертеж.

  10. #30
    Автор Аватар на Николай Николов
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Чирпан
    Мнения
    173

    И повече няма да пиша че лодките са на етап плаващ чертеж.




    Лодката се държи стабилно
    Николай Николов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен