Здравейте, преди няколко дена си купух от кауфланд следния офроуд http://www.newbright.com/product/view/id/29 , опит в RC-моделите нямам само макети съм правил, и малко съм се занимавал с авто/авио и корабо моделизъм от преди време като имаше такива кръжоци ,ясно беше че за дадената цена нямаше какво да очаквам ,взех го с идеята да го подобря. Та така да започна с въпросите: 1.Моделчето е с две ел.моторчета едно за завиване и едно за движение модела им е: нямам никакви данни за модела, но явно и при други по евтини варианти се среща имам една джипка която е с каблно управление и тя има същите но е от преди 10-13 години, но има голям проблем със завиването явно моторчето е доста слабо и не можа да завива само като е във въздуха завива , но като придвижи гумите в крайно положение изключва и после пак подава импулс (това дали е защина на радио контрола или не стига тока?) затова 1-вото моторче за смяна е това 2.При движение и опит за завой става едно прекъсване захранването като го движа няма проблем, но ако подам команда за завой прекъсва движението(напред или назад) може ли да е от батерйте в смисел не съм замервал как в консумацията защото по време на двиьжение е неудобно а като го дигна няма вече товар. 3.Има ли някой онлайн каталог с ел.моторчета и мощност и размерите им 4.Захранването на двете моторчета дали се пуска от РЦ-контрола или той играе ролята на ключ само, като идея ако пусна по високо захранване дали няма да го повредя или той е свързан успоредно на захранването(батерий спрямо веригата на моторите и с помощта на ел.реле-тиристорп подава управление) 5.Мислех за вариант понеже държача за ел.моторчетата е с тяхната форма(и да не променям конструкцията) може и ще има ли ефект ако се повиши мощноста им с пренавиване на ротора тоест да добавя още видки? 6.Има ли сайта за зъбни колела (пластмасови), понеже ако сложа по голям ел.мотор ще трябва да променя и положението на моторчето п.п.Захранването е 4х1.5в размер АА за модела и 2х1.5 размер АА за радио-управленито ,п.п.2 Съжелявам за вида на темата незнам защо така се получи не иска да ми изкара нов абзац на нов ред и всичко стана сбито като разказ.. Мерси за отговорите , надявам се не съм се набутал с идеята с този RC-модел.