Проблема със паралелната работа е много актуален
Много ми се се иска тези които пригат батериите индустриално да измислят някъкъв математечен модел и да го изкопираме и адаптираме при батериите за играчките ни

Във поста си през месец май във темата за баланс на липо бях писъл

Quote Originally Posted by Иво горанов View Post
Един друг въпрос който се прокрадва е свързването на клетки в паралел или 2Р, 3Р....
Миналата година докато имаше лутане липо 2S или лифе 3S 2Р си загубих много време да разработвам математичен модел за оптимално селектиране на лифета. И се оказа че ако се селектират по отдаваема енергия когато са в паралел не се зареждат после еднакво и при следващото и разреждане става още по лошо.
Знам че Тесла-моторс се мъчиха да направят нещо подобно ама след като промениха зареждачката няколко пъти щото само със смяната на алгоритъма и софта не се е получавало.
Не навсякъде може да се надялкат клетки със размер на врата и ще се налага паралелна работа
Сега отново захапах проблема.
Та стигнах до заключението че че паралелно работещи клетки които отдават капацитета си при еднакво напрежение трябва да имат максимално близки стойности на първата производна на функцията на НАПРЕЖЕНИЕ - КАПАСИТЕТ ПРИ ЗАДАДЕН ПОСТОЯНЕН ТОК за всяка точка от кривата.
За съжаление математическата част на модела ми не е издържана.
Иначе вече трети ден експерименти потвърждават твърдението.

При всички случеи паралелна работа на Липо още по малко лифе няма да има по играчките ми.