+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 39

Тема: Кой Flaybarless?

Threaded View

  1. #1
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Мисля ,че грешиш КДС-а няма три жироскпа има само един и той се занимава с опашката....Стабилизацията е оптична ,следи се формата на проекцията на грунда върху ссд сензора , когато е хоризонтален проекцията е кръг,когато е наклонен на пред формата подобна на елиптойд с широка част назад при наклон назад широката част е напред при ляво и дясно ситуацията е същата, а диаметъра на проекцията е пропорционална на височината тоест на отсоянието от земята така се постига и стабилизацията във вертикала , всичко това може да го проверите като вземете една лупа и проектирате отдалечена лампа върху лист хартия , ако нямате леща става и с диафрагма (малък отвор върху непрозрачен материял ,,камера обскура,,)..
    Не съм съгласен с тебе. KDS-a има 3 жироскопа, защото в инструкцията за експлоатация точно и ясно се споменава, че той държи хоризонталността заключена такава, каквато е била по време на инициализацията. Даже изрично предупреждават да не се сменя режима на работа по време на полет, защото има реална опасност главата да се заключи в положение, което не е хоризонтално, и това да доведе до краш.

    Това с оптичната стабилизация е така, но работи само до височина 3 метра, и то не всеки път. Пробвано е. Хоризонталността на главата обаче се държи при произволна височина и при пускане на стиковете тя се възстановава. Това също е пробвано. Нещо повече. При пускане на стиковете и преди да възстанови хоризонталността, KDS-a за момент подава обратна команда, с цел да спре евентуалното движение в дадена посока. Чак след това хоризонтира хеликоптера. Този факт е неоспорим, защото е наблюдаван много пъти.

    Наистина умирам от желание да го отворим и това ще го направим заедно с тебе в Русе другата седмица. Наблюдавайки поведението на хеликоптера по време на тестовете започвам да се съмнявам дали тези пичове освен 3-те жироскопа не са сложили и 3 акцелерометра.
    Росимир Матеев

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Не съм съгласен с тебе. KDS-a има 3 жироскопа, защото в инструкцията за експлоатация точно и ясно се споменава, че той държи хоризонталността заключена такава, каквато е била по време на инициализацията. Даже изрично предупреждават да не се сменя режима на работа по време на полет, защото има реална опасност главата да се заключи в положение, което не е хоризонтално, и това да доведе до краш.

    Това с оптичната стабилизация е така, но работи само до височина 3 метра, и то не всеки път. Пробвано е. Хоризонталността на главата обаче се държи при произволна височина и при пускане на стиковете тя се възстановава. Това също е пробвано. Нещо повече. При пускане на стиковете и преди да възстанови хоризонталността, KDS-a за момент подава обратна команда, с цел да спре евентуалното движение в дадена посока. Чак след това хоризонтира хеликоптера. Този факт е неоспорим, защото е наблюдаван много пъти.

    Наистина умирам от желание да го отворим и това ще го направим заедно с тебе в Русе другата седмица. Наблюдавайки поведението на хеликоптера по време на тестовете започвам да се съмнявам дали тези пичове освен 3-те жироскопа не са сложили и 3 акцелерометра.
    хоризонтира го флайбара, никаде не пишат за три жироскопа , никъде не настройват патраметрите им...най лесно ще разбереш като залепиш нещо непрозрачно на оптиката и разклатиш модела да видиш има ли реакция...аз несъм ползвал такава система, и ми е много интересно.

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Това също е тествано. Камерата въобще е изключена. Тя не е задължителна. При клатене на хеликоптера на масата Swasshplate винаги стои хоризонтален (така както е инициализиран) и освен това се забелязва леко пререгулиране (за момент мръдва в повече, но после се връща). ТОва пререгулиране се контролира с параметър дали да го има или да го няма.

    Вградения жироскоп на KDS-a за ротация на опашката може и да е добър, но сигнала, който се подава към сервомашинката е с 20 милисекунди период. Кофти. Дори и да сложиш цифрова машинка, тя ще се управлява бавно като аналогова. Резултатите от това са налице. Опашката от време на време претрепва и освен това при рязка команда за ротация на опашката тя се разколебава преди да се стабилизира в новата позиция.
    Росимир Матеев

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Ше го видя....

  5. #5
    Наблюдател Аватар на chichko
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    25

    Аз чакам да кажеш как се държи SK-720.

  6. #6
    Потребител Аватар на ralenekov
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    57

    А някакви наблюдения върху GAUI 365 имате ли?

  7. #7
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by chichko View Post
    Аз чакам да кажеш как се държи SK-720.
    Тъй като аз все още съм лош пилот, не смея да пробвам системата, за да не счупя хеликоптера. Изчаквах да мине пролетното училище за хеликоптери с Гари и чак тогава мислех да събера смелост и да пробвам хеликоптера и системата. Хеликоптера, на който е монтирана системата, е Logo 600 без флайбар. Тъй като няма флайбар, произволна грешка в настройките щеше да доведе до краш. Това ме възпираше до момента да експериментирам.

    Вчера обаче Явор Йотов имаше път покрай Габрово и се отби за малко при мене. Той също умира от любопитство как ще се държи SK-720. Дефакто преди време аз я купих по негова препоръка. Та с две думи - дадох хеликоптера и системата на Явор и предполагам че тези дни той ще направи експеримента. Ако той не напише какви са резултатите, аз ще го направя.
    Росимир Матеев

  8. #8
    Наблюдател Аватар на chichko
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    25

    В друга тема споменаваш ,че сте го пробвали вече SK-720. Разкажи впечатленията плийз.

  9. #9
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    хоризонтира го флайбара, никаде не пишат за три жироскопа , никъде не настройват патраметрите им...най лесно ще разбереш като залепиш нещо непрозрачно на оптиката и разклатиш модела да видиш има ли реакция...аз несъм ползвал такава система, и ми е много интересно.
    Много от производителите не пишат какво точно има в техните стабилизиращи системи, така че се налага по заобиколни признаци да съдим какво точно могат и какво - не. Ярък пример - имам една стабилизираща система на GAUI, която дойде заедно с кита на техния четирикоптер GAUI 330. Сега го сглобявам. Та аз от любопитство претърсих целия интернет с цел да получа информация какво точно стабилизира тази система и какво - не. Никъде обаче не намерих и капка информация по въпроса. Кита на хеликоптера дойде и вътре в неговите книжки също нищо не пише. Дефакто трябва да го сглобя и да го пробвам в полет и чак тогава да разбера кои степени на свобода са стабилизирани и кои - не.

    Това много ми намирисва, но няма как. Един вид - купи си четирикоптера, за да разбереш, че си се прекарал. Но няма как. Любопитството ми е огромно, така че рискувах.
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 3 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 3 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен